Profesija – aizsargāt vientuļas sievietes! Kā iepazīšanās portālos atmasko afēristus kiberdetektīve Samanta Kūpere

Sēžot savā kabinetā, Samanta Kūpere vairākas reizes pārlasa savu lietu detaļas. Kad viņa aplūko failus ar fotogrāfijām, sarunām un bankas transakcijām, viņa meklē smalkus pavedienus, kas palīdzētu atpazīt viņai krāpniekus.

Lieta tāda, ka daudzi cilvēki kļūst par krāpnieku upuriem tieši iepazīšanās portālos. 2018. gadā šādu krāpniecisku darbību rezultātā tika konstatēti zaudējumi vairāk kā 66 miljonu dolāru apmērā, bet 2019. gadā – 89 miljoni dolāru. Taču šajās lietās nozieguma nav, nav pirkstu nospiedumu un pierādījumu.

Samanta cenšas atmaskot krāpniekus tieši iepazīšanās portālos, kuri ir ļoti populāri vientuļo sieviešu vidū. Ņemot vērā sociālo tīklu lietošanas pieaugumu karantīnas laikā, viņa prognozē krāpnieku skaita pieaugumu tuvākajos mēnešos, kuri izmanto radušos situāciju saviem mērķiem.

LASI VĒL: Nav glābiņa no odiem? Iesakām jums lielisku līdzekli, lai variet bez raizēm atpūsties un strādāt brīvā dabā

Internets – izmeklētājs

52 gadus vecā Samanta ir atklājusi desmitiem krāpnieku, kuri ir mānījuši cilvēkus, izkrāpjot naudu un vienreiz viņai pat nācies izstāstīt sievietei, ka viņas sapņu princis ir tiesāts par pedofīliju.

Viņa saka: “Iepazīšanās internetā ir brīnišķīga lieta un tā apvieno daudzus pārus. Taču krāpniekus vajag atmaskot.”

Samanta ar to ir ļoti aizrāvusies un tieši tāpēc ir izveidojusi savu biznesu. Šī ideja viņai ienāca galvā pēc tam, kad viņas personīgā pieredze iepazīšanās portālos parādīja, cik daudz patiesībā cilvēki melo viens otram.

Personīgā pieredze

Viņa pastāstīja savu stāstu: “Pāris mēnešus pēc šķiršanās es aizgāju uz tikšanos ar puisi, ar kuru biju iepazinusies internetā. Es paskatījos uz cilvēku, kuru biju redzējusi fotogrāfijās un ātri sapratu, ka vīrietis, kurš bija atnācis, nelīdzinājās tam , ar ko sarakstījos.”

Cilvēki izmanto vecas fotogrāfijas, kurām ir daudz gadu, vai vispār ne savas, melo par savu garumu un ģimenes stāvokli.

Samanta apprecējās, kad viņai bija 30 gadi, bet izšķīrās 35, paliekot viena ar diviem maziem bērniem.

Jauni noteikumi

Samantu pārsteidza tas, cik ļoti viņa bija ievainojama. Pēc šķiršanās viņai bija māja, nedaudz naudas un viņa gribēja pasargāt savus bērnus. Viņa nolēma būt uzmanīga. Tikšanās tagad notika pēc jauniem noteikumiem. Gandrīz visi lieto iepazīšanās portālus internetā.

Pati Samanta bija ļoti izvēlīga ar ko viņa tikās. Viņai bija labas datorprasmes un viņa bija pietiekami gudra, lai varētu veikt dažas pamatpārbaudes onlainā, pirms ar kādu tikās. Bet viņai bija interesanti, vai visi ir tikpat uzmanīgi , kā viņa.

LAI VĒL: Viņš mēģināja nomierināt savu sievu slimnīcā, bet viņas reakcija bija šoks! Kāda sakritība!

Cilvēkus ir tik viegli izmantot

Samanta strādāja mājas, tirgoja kosmētiku, kamēr bērni bija mazi, taču viņa sapņoja par aizraujošāku karjeru. Daži no viņas paziņām jokoja: “Tu vienmēr esi soli priekšā, tev vajag būs par privātdetektīvu. ”

Sākumā tā bija tikai fantāzija, taču sirds dziļumos viņa zināja, ka tieši šāds darbs viņai patiktu. Samantas sens draugs bija privātdetektīvs, un viņš teica, ka viņas domāšanas veids ir piemērots šim darbam. Samanta samaksāja vairākus simtus, lai privātās izmeklēšanas prasmju  kursu apgūtu mājās.

Vairāku gadu garumā viņa apguva šo darbu. Šajā laikā viņa iepazinās ar 62 gadus veco reklāmas kompānijas direktoru Stīvu.

2017.gadā pie Samantas vērsās sieviete, kura strādāja par jurista palīgu. Viņu bažīgu darīja vīrietis, ar kuru viņa tikās. Viņa teica, ka esot satikusi brīnišķīgu puisi – advokātu, kurš nodarbojas ar labdarību un vāc ziedojumus Haiti zemestrīcē cietušajiem. Tas izklausījās neticami. Juriste nedaudz pastrādāja ar viņu, taču puisis – sapnis sāka izlocīties no sarunām par viņas darba samaksu. Pateicoties Samantas izmeklēšanai, izdevās noskaidrot, ka viņš pat nav nosaucis savu īsto vārdu, ka viņš nav nekāds advokāts, nekad nav vadījis labdarības organizāciju un ir bankrots. Izrādījās, ka viņš bija nelegālis un, kas vēļ ļaunāk – tiesāts par pedofīliju. Bija neticami grūti pateikt šai sievietei taisnību, jo viņai bija maza meitiņa un šis vīrietis zināja, kur viņas dzīvo.

Šīs stāsts tad arī lika Samantai palīdzēt tiem, kuri ir piekrāpti internetā.

Sava lieta

  1. gadā tika dibināta Samantas kompānija Rogue Daters.

Samanta dalījās ar vienu no saviem stāstiem: “viena no manām pašreizējām klientēm – sieviete ap piecdesmit gadiem, kura nolēmusi doties pensijā. Internetā viņa satika kādu biznesmeni no Lielbritānijas, kurš teica, ka viņš ceļojot pa ārzemēm. Viņi plānoja satikties, kad viņš atgriezīsies. Pēc vairākiem mēnešiem sarakstē viņš paziņoja, ka viņam vajag nedaudz naudas, lai noslēgtu kādu komercdarījumu. Un viņa aizdeva 45000£. ( 4 miljoni rubļu)viņā apsolīja visu atdot, kad atgriezīsies mājās. Bet , protams, viņš tā arī neparādījās un naudu arī šī sieviete neatguva.”

Pēc vairākām pārbaudēm Samanta atklāja, ka tāda biznesmeņa nemaz nav un tas, kurš par to izliekas nemaz nav no Lielbritānijas. Par viņu tika ziņots policijā un pašlaik notiek lietas izmeklēšana.

Krāpnieki ir visur

Samanta uzsver, lai arī biežāk par krāpnieku upuriem kļūst tieši sievietes, kuras vecākas par piecdesmit gadiem, tas notiek ar visiem. No krāpniekiem cieš gan vīrieši, gan jaunas meitenes.

Reiz pie viņas vērsās sieviete, kuras gados vecais tēvs sarakstījās internetā ar kādu sievieti un regulāri sūtīja viņai naudu. Meita vienkārši nevarēja tēvam ieskaidrot, ka tas nav pareizi. Izrādījās, ka šī sieviete bija krāpniece.

Samanta brīdina, ka līdz ar mūsdienu  tehnoloģiju izmantošanu, mūsu privātie dati aizvien biežāk nokļūst krāpnieku rokās bez mūsu ziņas.

Ir iepazīšanas portāli, kuri ir atbildīgi par saviem klientiem. Daudzi izmanto divpakāpju drošības pārbaudi, kas nozīmē, ka jums ir jāielādē savā profilā fotogrāfija un video reālā laikā. Tas vismaz ļauj iepazīt cilvēku kāds viņš izskatās. Bet iepazīšanās portāli varētu darīt daudz vairāk.

LASI VĒL: Jevgēnija no ”Tētuka meitiņām” parādīja personīga rakstura fotoattēlu ar vīru – FOTOGRĀFIJA

Iepazīšanās portālu upuriem palīdzību ir atrast grūti, jo policija ir ieinteresētā tieši izdarīto noziegumu atklāšanā. Cilvēkiem ir grūti sameklēt palīdzību, ja viņiem ir tikai aizdomas, ka kāds nav tas, par ko uzdodas.

Bieži runa iet tieši par naudu, taču to grūti ir pierādīt, jo nauda jau ir aizskaitīta labprātīgi, bet gadās, ka māna arī tāpat vien, bez finansiāla ieguvuma.

Samantas ieteikumi , lai iepazītos droši

Vienmēr parādiet, ar ko jūs komunicējiet  ģimenes locekļiem vai draugiem. Viņi izteiks jums godīgu viedokli bez jebkādām emocijā.

Mēģiniet pēc iespējas ilgāk sazināties čatā. Tā jūs varēsiet paziņot par sarunu, ja kas noies greizi.

Esiet uzmanīgi, ja jums ātri piedāvās pāriet uz WhatsApp vai kādu citu mesindžeri. Piebremzējiet un ja cilvēks ir patiess, viņš sapratīs. Maz ticams, ka krāpnieki gaidīs.

Esiet uzmanīgi, ja kāds jautās par jūsu ģimeni, bērniem. Dalieties informācijā tikai tad, kad jutīsiet ka ir pienācis īstais laiks un jūs variet šim cilvēkam uzticēties.

Sargieties no atrunām, ja cilvēks atsakās no videozvana. Bieži cilvēki saka, ka telefons ir sabojājies vai viņiem nav signāla. Saprotiet, ka bildes var būt uzlabotas. Lietas nav tādas, kādas tās izskatās.

Meklējiet šo cilvēku soctīklos. Vairumam krāpnieku profili ir veidoti pavisam nesen. Veiciet dažas pamatpārbaudes Google. Daudzi to nedara, bet tādā veidā var vienkārši un ātri iegūt papildus informāciju, kas var izrādīties svarīga.

Vienmēr sekojiet savai iekšējai balsij. Ja ir kaut mazākās šaubas, ieklausieties tajās.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru