Lielie naftas uzņēmumi pauž bažas par naftas pārstrādes peļņu l2025. gadā

Naftas pārstrādes uzņēmumu vadītāji pauž maz optimisma, ka 2025. gadā situācija naftas pārstrādes nozarē uzlabosies.

Lielāko naftas uzņēmumu vadītāji šonedēļ saskatīja nelielas izredzes uz naftas pārstrādes uzņēmumu peļņas uzlabošanos tuvākajā laikā pēc tam, kad Chevron, Exxon Mobil, un Shell visi ziņoja par ceturtā ceturkšņa peļņu, ko smagi ietekmēja degvielas ražošanas peļņas samazināšanās.

Pasaules naftas pārstrādes jaudas palielināšana 2024. gadā apvienojumā ar pieprasījuma pieauguma samazināšanos ir negatīvi ietekmējusi naftas pārstrādes peļņu.

Chevron akcijas samazinājās par 4 % pēc tam, kad uzņēmums pirmo reizi kopš 2020. gada ziņoja par zaudējumiem naftas pārstrādes biznesā, kā rezultātā ASV naftas ražotājam Nr. 2 neizdevās sasniegt Volstrītas prognozēto peļņu.

“Šī tendence, ko mēs esam novērojuši, proti, maržu samazināšanās līdz 2024. gadam, ir kaut kas tāds, ko var sagaidīt arī turpmāk, un tā turpināsies 2025. gadā,” intervijā sacīja Chevron izpilddirektors Maiks Virts.

“Ceturtais ceturksnis bija vājš, par to nav šaubu,” viņš teica konferences zvanā pēc peļņas paziņojuma, atbildot uz kāda analītiķa jautājumu par naftas pārstrādes lejupslīdi.

“Es nesauktu to par perfektu vētru, bet tas bija ceturksnis, kurā viss bija vienā virzienā, un tas bija negatīvs.”

Virts sacīja, ka Chevron koncentrēsies uz to, ko var kontrolēt, lai atgūtos, tostarp uz vieglāku plānoto naftas pārstrādes rūpnīcu apkopi nākamajā gadā.

Exxon Mobil akcijas samazinājās par 2,5 % pēc tam, kad uzņēmums ziņoja par 75% kritumu koriģētajā peļņā no naftas pārstrādes salīdzinājumā ar trešo ceturksni. Plašākais S&P 500 enerģētikas nozares indekss piektdien samazinājās par 2,8 %.

Naftas pārstrādes uzņēmējdarbība joprojām ir pakļauta spiedienam, ko rada papildu degvielas piedāvājums tirgū pēc jaunu naftas pārstrādes rūpnīcu atvēršanas dažādās pasaules valstīs, intervijā sacīja Exxon finanšu direktore Katrīna Mikels.

ASV naftas ražotājs Nr. 1 joprojām pārspēja peļņas aplēses, pateicoties lielākam ieguves apjomam Permas baseinā, kas ir lielākais ASV naftas atradņu apjoms, un Gajānā, kas ir jaunākais naftas ieguves karstais punkts.

Lielbritānijā bāzētā Shell ceturtdien paziņoja, ka, lai gan tā neplāno pārtraukt naftas pārstrādes biznesu, tā neplāno arī paplašināties.

Uzņēmuma peļņa ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājās gandrīz uz pusi, sasniedzot 3,66 miljardus ASV dolāru, daļēji zemākas rafinēšanas peļņas dēļ.

Pagājušajā gadā Shell pārdeva savu naftas pārstrādes un ķimikāliju centru Singapūrā un plāno slēgt vēl vienu rūpnīcu Veselingā, Vācijā.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru