Īlona Maska komandai piešķirta piekļuve sensitīvai federālajai maksājumu sistēmai

Trampa administrācija miljardiera Īlona Maska vietniekiem ir piešķīrusi piekļuvi federālajai maksājumu sistēmai, kas ik gadu kontrolē triljonu dolāru lielu valdības līdzekļu plūsmu, ziņo ASV mediji.

Ziņojumi liecina, ka nākamais finanšu ministrs Skots Besents ir piešķīris Valdības efektivitātes departamenta (Doge) – kas nav valdības departaments, bet gan administrācijas komanda – locekļiem piekļuvi miljoniem amerikāņu sensitīvai personiskajai informācijai.

Nodaļa veic maksājumus gandrīz 6 triljonu dolāru apmērā tādām programmām kā sociālā apdrošināšana, izmaksā valdības algas un sadala Kongresa piešķirto naudu.

Baltais nams un Valsts kases departaments uzreiz neatbildēja uz lūgumiem sniegt komentārus.

Piekļuve maksājumu sistēmai tika piešķirta piektdien, tajā pašā dienā, kad ilggadējais Valsts kases ierēdnis Deivids Lebriks tika nosūtīts administratīvajā atvaļinājumā un pēkšņi aizgāja pensijā, vēsta laikraksts “New York Times”.

Laikraksts norādīja, ka Lebrika kungs bija stingri iestājies pret to, lai “Maska komandai ļautu iekļūt departamenta maksājumu sistēmā, kas sūta naudu visas federālās valdības vārdā”.

Maskam, kurš oficiāli nav valdības darbinieks, prezidents Donalds Tramps ir devis ārkārtīgi plašu rīcības brīvību federālo izdevumu samazināšanai.

Viņš palīdzēja izveidot Doge, lai īstenotu šos centienus, piesaistot sabiedrotos no saviem privātajiem uzņēmumiem un Silīcija ielejas, lai palīdzētu šajā procesā. Tiek ziņots, ka Valsts kasē strādājošās komandas sastāvā ir arī Silīcija ielejas vadītājs Toms Krauzs.

Parasti pie maksājumu sistēmas strādā tikai daži Valsts kases darbinieki.

“Atklāti sakot, šīs maksājumu sistēmas vienkārši nevar ciest neveiksmi, un jebkura politiski motivēta iejaukšanās tajās draud ar nopietnu kaitējumu mūsu valstij un ekonomikai,” vēstulē Besentam rakstīja ASV senators Rons Vaidens, demokrāts no Oregonas štata.

“Esmu nobažījies, ka nepareiza šo maksājumu sistēmu pārvaldība varētu apdraudēt Amerikas Savienoto Valstu pilnīgu ticību un kredītu,” viņš rakstīja.

Tikmēr federālais darbaspēks cīnās ar vairākiem Trampa parakstītajiem rīkojumiem kopš stāšanās amatā.

Darbinieki ir saņēmuši vēstules no Personāla vadības biroja ar lūgumu ziņot par saviem kolēģiem, kuri mēģina “maskēt” daudzveidības centienus, kā arī piedāvājumu pieņemt apmaksātu atlūgumu – piedāvājumu, ko daudzi darbinieki uztver ar aizdomām.

Aģentūras ir centušās no savām tīmekļa vietnēm izņemt atsauces uz daudzveidību, vienlīdzību un iekļaušanu, kā arī transseksuāļiem un LGBT personām, lai izpildītu izpildrīkojumus.

DEI (daudzveidības, vienlīdzības un iekļaušanas) programmu mērķis ir veicināt dažādu izcelsmju cilvēku līdzdalību darba vietās.

To atbalstītāji apgalvo, ka tās vērstas pret vēsturisku vai notiekošu diskrimināciju un noteiktu grupu, tostarp rasu minoritāšu, nepietiekamu pārstāvību, taču kritiķi apgalvo, ka šādas programmas pašas par sevi var būt diskriminējošas.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru