Apple piedāvā miljonu dolāru, lai atrisinātu Siri noklausīšanās lietu

Apple ir piekritusi maksāt 95 miljonus ASV dolāru (92,4 miljonus eiro), lai atrisinātu tiesas prāvu, kurā apsūdzēta kompānija par sava virtuālā palīga Siri izvietošanu, lai noklausītos cilvēkus, kuri izmanto tā iPhone un citas ierīces.

Ierosinātais izlīgums, kas tika iesniegts šīs nedēļas sākumā federālajā tiesā Kalifornijā, atrisinās 5 gadus ilgušo tiesas prāvu, kas bija saistīta ar apgalvojumiem, ka Apple slepus aktivizēja Siri, lai ierakstītu sarunas, izmantojot iPhone un citas ierīces, kas aprīkotas ar virtuālo palīgu vairāk nekā desmit gadus.

Iespējamie ieraksti notika pat tad, kad cilvēki nemēģināja aktivizēt virtuālo palīgu ar vārdiem: “Hei, Siri”. Dažas no ierakstītajām sarunām pēc tam tika kopīgotas ar reklāmdevējiem, lai mēģinātu pārdot savus produktus patērētājiem, kurus, visticamāk, interesēs preces un pakalpojumi, teikts tiesas prāvā.

Apgalvojumi par Siri ļaunprātīgu izmantošanu, šķiet, ir pretrunā ar Apple ilgstošo apņemšanos aizsargāt savu klientu privātumu, ko izpilddirektors Tims Kuks bieži ir formulējis kā cīņu par “cilvēka pamattiesību” saglabāšanu.

Piedāvājumam joprojām ir nepieciešams juridisks apstiprinājums

Apple neatzīst nekādus pārkāpumus izlīgumā, kas vēl jāapstiprina ASV apgabala tiesnesim Džefrijam Vaitam. Lietas juristi ierosinājuši 14. februārī Oklendā paredzēt tiesas sēdi, lai pārskatītu noteikumus.

Ja izlīgums tiks apstiprināts, desmitiem miljonu patērētāju, kuriem no 2014. gada 17. septembra līdz pagājušā gada beigām piederēja iPhone un citas Apple ierīces, varētu iesniegt prasības. Katrs patērētājs varētu saņemt līdz 20 $ (19,5 eiro) par katru Siri aprīkotu ierīci, uz kuru attiecas izlīgums, lai gan maksājumu varētu samazināt vai palielināt atkarībā no pretenziju apjoma. Saskaņā ar tiesas dokumentos ietvertajām aplēsēm ir paredzēts, ka prasības iesniegs tikai 3% līdz 5% tiesīgo patērētāju.

Tiesīgie patērētāji varēs pieprasīt kompensāciju ne vairāk kā par piecām ierīcēm.

Izlīgums ir neliela summa no 705 miljardu dolāru (685,5 miljardu eiro) peļņas, ko Apple ir guvis kopš 2014. gada septembra. Tā ir arī daļa no aptuveni 1,5 miljardiem ASV dolāru (1,46 miljardiem eiro), ko patērētājus pārstāvošie juristi bija aprēķinājuši, ka Apple varētu būt nepieciešams maksāt, ja uzņēmums būtu pārkāpis telefonsarunu noklausīšanos un citus privātuma likumus, ja lieta tiktu izskatīta tiesā.

Saskaņā ar tiesas dokumentiem advokāti, kas iesniedza prasību, no norēķinu fonda var pieprasīt līdz pat 29,6 miljonus ASV dolāru (28,8 miljonus eiro), lai segtu honorārus un citus izdevumus.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru