Tuvojoties termiņam, palielinās TikTok solītāju skaits, tostarp Amazon un OnlyFans cer uz uzņēmuma iegādi

Tuvojoties nedēļas nogalē noteiktajam termiņam, līdz kuram TikTok jāatrod pircējs, kļūst aizvien vairāk pretendentu, kas vēlas iegādāties šo īso video sociālo mediju vietni.

Pēdējie, kas pieteikušies par TikTok, ir Amazon un atsevišķi OnlyFans dibinātāja Tima Stoklija vadīts konsorcijs. Līdz 5. aprīlim vietnei ir noteikts termiņš, līdz kuram jānoslēdz vienošanās, lai atrastu pircēju, kas nav Ķīnas pārstāvis, jo draud aizliegums vietnei darboties Amerikas Savienotajās Valstīs.

ASV amatpersonas ir paudušas bažas par aplikācijas saikni ar Ķīnu, ko TikTok un tās īpašnieks ByteDance ir nolieguši. Trampa administrācijas amatpersonas trešdien tiekas, lai apspriestu dažādas iespējas attiecībā uz TikTok.

Startups Zoop, ko vada Stoklijs, pieaugušo satura sociālā medija OnlyFans dibinātājs, ir sadarbojies ar kriptovalūtas fondu, lai iesniegtu vēlīnas stadijas plānu par piedāvājumu iegādāties TikTok, abi trešdien paziņoja aģentūrai Reuters.

ASV administrācijas amatpersona apstiprināja, ka Amazon ir nosūtījusi vēstuli viceprezidentam JD Vensam un Tirdzniecības ministrijas sekretāram Hovardam Lutnikam. Amazon atteicās sniegt komentārus, savukārt TikTok un ByteDance uzreiz neatbildēja uz lūgumu sniegt komentārus.

Amazon akcijas pieauga par aptuveni 2 % pēc ziņām par pēdējā brīdī izteikto TikTok piedāvājumu.

Amazon jau sen ir lolojis ambīcijas izveidot iekšēju sociālo mediju tīklu, kas varētu palīdzēt uzņēmumam pārdot vairāk preču un uzrunāt jaunāku auditoriju. Lai izveidotu dzīvotspējīgu sociālo tīklu, uzņēmums 2014. gadā par gandrīz 1 miljardu ASV dolāru iegādājās tiešraides video vietni Twitch un 2013. gadā – grāmatu apskatu vietni Goodreads.

Amazon arī izstrādāja un testēja TikTok līdzīgu īsa formāta video un foto plūsmu Inspire, kuru šogad slēdza.

Pagājušajā mēnesī Tramps paziņoja, ka viņa administrācija ir sazinājusies ar četrām dažādām grupām par platformas pārdošanu, taču tās neidentificēja.

Privātā kapitāla uzņēmums Blackstone apspriež iespēju pievienoties ByteDance akcionāriem, kas nav ķīnieši un kurus vada Susquehanna International Group un General Atlantic, lai ieguldītu jaunu kapitālu piedāvājumā par TikTok ASV uzņēmējdarbību, pagājušajā nedēļā ziņoja Reuters.

ASV riska kapitāla uzņēmums Andreessen Horowitz arī risina sarunas par ārējā finansējuma piesaisti, lai izpirktu TikTok Ķīnas investorus, kā daļu no Oracle vadītā piedāvājuma, un citus ASV investorus, lai atdalītu to no ByteDance, otrdien ziņoja Financial Times.

Baltā nama vadītās sarunas ietver plānus atdalīt ASV uzņēmumu no TikTok un atšķaidīt Ķīnas īpašumtiesības jaunajā uzņēmumā līdz mazāk nekā 20 % slieksnim, ko nosaka ASV tiesību akti, pagājušajā mēnesī ziņoja Reuters.

Laikraksts The New York Times trešdien pirmais ziņoja par Amazon iesaistīšanos. Dažādas sarunās iesaistītās puses, šķiet, neuztver Amazon piedāvājumu nopietni, ziņoja Times.

Aplikācijas, ko izmanto gandrīz puse no visiem amerikāņiem, nākotne ir bijusi gaisā, kopš 2024. gadā ar pārliecinošu divpartiju atbalstu pieņemtais likums pieprasīja ByteDance līdz 19. janvārim atsavināt TikTok.

Vašingtonas amatpersonas ir paziņojušas, ka TikTok pieder ByteDance, kas to padara atkarīgu no Ķīnas valdības, un Pekina varētu izmantot šo lietotni, lai veiktu ietekmes operācijas pret ASV un vāktu datus par amerikāņiem.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru