Tramps draud ar jauniem tarifiem viedtālruņiem dažas dienas pēc atbrīvojuma no tiem

Donalds Tramps paziņoja, ka Ķīnā ražotie viedtālruņi un cita elektronika netiks atbrīvota no tarifiem, piebilstot, ka tie vienkārši pārceļas uz citu nodevu “spaini”.

Eiropas akciju tirgi pirmdienas rītā uzlēca augšup pēc piektdienas oficiālā paziņojuma, ka daži no šiem produktiem izbēgs no nodevām līdz pat 145%.

Ķīna aicinājusi Donaldu Trampu “pilnībā atcelt” savu tarifu režīmu un “atgriezties uz pareizā savstarpējās cieņas ceļa”.

Tomēr ASV amatpersonas svētdien paziņoja, ka tā vietā produktiem tiks piemērots “pusvadītāju tarifs”, un Tramps vēlāk atklās sīkāku informāciju.

ASV tirdzniecības ministrs Hovards Lutniks sacīja, ka jaunā nodeva tiks papildināta ar daudziem globālajiem tarifiem, ko ASV ieviesa šā mēneša sākumā un pēc tam tika apturēta uz 90 dienām.

“Mums ir vajadzīgi mūsu medikamenti, un mums ir vajadzīgi pusvadītāji un mūsu elektronika, kas jābūvē Amerikā,” viņš piebilda.

Sestdien ASV muitas paziņojums atklāja, ka viedtālruņi, datori un dažas citas elektroniskās ierīces tiks izslēgtas no 125% tarifa precēm, kuras ieved valstī no Ķīnas.

Taču Tramps ierunājās sociālajos medijos, sakot, ka šiem produktiem nav nekādu izņēmumu, un nosauca šādus paziņojumus par nepatiesiem. Tā vietā viņš teica, ka “viņi vienkārši pāriet uz citu tarifu “spaini”.

Tramps piebilda: “Gaidāmajā Nacionālās drošības tarifu izmeklēšanā mēs aplūkojam pusvadītājus un visas elektronikas piegādes ķēdes.”

Viņš teica, ka pirmdien sniegs jaunāko informāciju par pusvadītāju pienākumiem.

Ikdienas ierīces, piemēram, viedtālruņi un klēpjdatori, balstās uz pusvadītājiem, kas ir mazi un spēcīgi tehnoloģiju elementi, kas veido mūsdienu skaitļošanas pamatelementus.

Pirmdien Sony paziņoja, ka paaugstina savas vadošās spēļu konsoles PlayStation 5 cenu Eiropā, Austrālijā un Jaunzēlandē par aptuveni 10%, atsaucoties uz “izaicinošo ekonomisko vidi”, inflāciju un mainīgajiem valūtas kursiem. Tā nepaziņoja par cenu pieaugumu ASV.

Ķīnas Tirdzniecības ministrija Trampa izņēmumus nosaukusi par ASV “mazu soli” un paziņoja, ka Pekina “novērtē šī soļa ietekmi”.

Taču Trampa administrācijas amatpersonu ierosinājums par nākotnes nodevu plāniem var mazināt cerības uz atkusni abu konkurentu protekcionistiskajā nostājā.

ASV tirdzniecības pārstāvim Džeimisonam Grīram svētdien tika jautāts, vai Trampam ir kādi plāni runāt ar savu Ķīnas kolēģi Sji Dzjiņpinu: “Pašlaik mums nav nekādu plānu par to,” viņš sacīja, uzstājoties CBS raidījumā Face the Nation.

Tramps aprīļa sākumā ieviesa tarifu 54% apmērā produkcijas importam no Ķīnas, bet pēc tam palielināja līdz pašreizējai 145% likmei. Ķīna savos tarifos ASV precēm ieviesa 34% nodevas, pēc tam to palielināja līdz 84% un pēc tam līdz 125%, kas stājās spēkā sestdien.

Paziņojot par saviem jaunākajiem tarifiem, Ķīnas Tirdzniecības ministrija pagājušajā nedēļā paziņoja, ka tā “cīnīsies līdz galam”, ja ASV “uzstās uz tarifu kara vai tirdzniecības kara izraisīšanu”.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru