Sirdslēkmes laikā tiek dotas 10 sekundes, lai glābtu savu dzīvību. Kas ir jādara?

Teju neviens cilvēks nezina, kas jādara sirdslēkmes laikā. Tajā brīdī sākas panika un maksimums, ko spējam izdarīt – izsaukt ātro palīdzību.

Ko darīt, ja esat pilnīgi vieni un jums apkārt nav cilvēku? Ko jūs darītu tad, ja tuvākā slimnīca ir pāris stundu attālumā un jums gluži vienkārši nav neviens, kas spēj palīdzēt?

Daudzi cilvēki dodas apmācībās speciālos kursos, kuros apmāca pirmās palīdzības sniegšanu cietušajam cilvēkam visdažādākajās dzīves situācijās, piemēram, ceļu satiksmes negadījumā, pirms ir paspējusi atbraukt ātrā palīdzība.

Jūs noteikti nekad neesat uzdevuši sev šo jautājumu: kā palīdzēt un glābt sevi bez citu cilvēku palīdzības?

Lūk, visizplatītākie sirdslēkmes simptomi, kas parādās lielākajai daļai cilvēku:

Nepanesamas sāpes krūtīs (sāpes galvenokārt kreisajā ķermeņa daļā: rokā, lāpstiņā, sprandā. Turklāt sāpes turpinās un mēdz pāriet spiedošā, griezīgā sajūtā, kā arī mēdz būt tāda kā vilkšana un dedzināšana).

Elpas trūkums un rodas grūtības ievilkt gaisu (uzrodas nogurums, vārgums, sirdsdarbība paātrinās, iespējama arī pastiprināta svīšana).

Kuņģa dedzināšana.

Jums ir tikai 10 sekundes, līdz tiks zaudēta samaņa. Šis, bez jebkādiem pārspīlējumiem, ir visvērtīgākais laiks, kas jums tiek dots.

Šķir nākošo lapu un lasi turpinājumu 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru