Nvidia saskaras ar izmeklēšanu Ķīnā, kas var būt atbildes solis uz ASV tirdzniecības ierobežojumiem

Nvidia akcijas sāk slīdēt uz leju, saasinoties tehnoloģiju tirdzniecības karam, jo ​​Ķīna uzsāka izmeklēšanu uzņēmumā par aizdomām par pretmonopola likuma pārkāpšanu.

Nvidia akcijas kritās, Ķīnai uzsākot izmeklēšanu pret tehnoloģiju gigantu saistībā ar aizdomām par valsts pretmonopola likuma pārkāpumu. Izmeklēšana sekoja Baidena administrācijas jaunajiem ierobežojumiem mākslīgā intelekta mikroshēmu eksportam uz Ķīnu, kas tika paziņoti pirms nedēļas, iezīmējot tirdzniecības kara saasināšanos starp abām valstīm.

Ķīnas tirgus regulēšanas valsts pārvalde pirmdien paziņoja, ka tā pirms četriem gadiem ir oficiāli sākusi izmeklēšanu Nvidia saistībā ar Izraēlas tehnoloģiju uzņēmuma Mellanox Technologies Ltd iegādi. Iegādi ir apstiprinājusi Pekina, ievērojot vairākus nosacījumus. Administrācija norādīja, ka Nvidia tiek turēta aizdomās par šo apstiprināšanas procesa ietvaros uzņemto saistību pārkāpšanu.

2020.gadā Nvidia iegādājās Mellanox Technologies Ltd par 7 miljardiem USD (6,6 miljardiem eiro), lai uzlabotu datu centra iekārtas iespējas. Mellanox specializējās tīklu tehnoloģijās, un Nvidia paziņoja, ka apvienošanās bagātinās “dalībnieku ekosistēmu” AI jomā. Apstākļos, kas izstrādāti ar Ķīnas valdību, Mellanox 90 dienu laikā pirms izlaišanas būs jādalās ar informāciju ar jauno produktu konkurentiem.

Eskalējošs tehnoloģiju tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu

2.decembrī ASV paziņoja par jauniem eksporta ierobežojumiem, lai ierobežotu Ķīnas spēju izstrādāt vismodernāko AI tehnoloģiju, atsaucoties uz “nacionālās drošības” bažām. Jaunie noteikumi bija vērsti uz 140 papildu Ķīnas uzņēmumiem, kas ražo kritiskas mikroshēmas, lai nodrošinātu Ķīnas tehnoloģiju nozari ar “pašefektivitāti”.

Ķīna nosodīja ASV lēmumu, apsūdzot to “nacionālās drošības koncepcijas vispārināšanā, eksporta kontroles pasākumu ļaunprātīgā izmantošanā un vienpusējas iebiedēšanas īstenošanā”, kā arī solīja “veikt nepieciešamos pasākumus, lai apņēmīgi aizsargātu savas tiesības un intereses”.

Nākamajā dienā Pekina noteica eksporta aizliegumu uz ASV vairākiem svarīgiem metāliem un minerāliem, kas ir nepieciešami pusvadītāju un citu augsto tehnoloģiju ierīču ražošanā. Tirdzniecības ministrija paziņoja, ka valsts vairs nesūtīs uz Ameriku galliju, germāniju, antimonu un īpaši cietus materiālus.

Izmeklēšana pret Nvidia tiek uzskatīta piemēru turpmākai pieaugošās tirdzniecības spriedzes saasināšanai starp abām valstīm. Ņemot vērā Trampa stingro nostāju tarifu jautājumā, notiekošais Ķīnas un ASV tirdzniecības karš var negatīvi ietekmēt AI mikroshēmu ražotāja tirgus novērtējumu turpmāk.

Nvidia akcijas pirmdien nokritās par 2,6%, noslogojot plašo pusvadītāju sektoru. Eiropas mikroshēmu iekārtu ražotāja ASML akcijas noslīdēja par 0,38%. Neskatoties uz to, Nvidia joprojām ir pasaulē otrs lielākais uzņēmums ar tirgus maksimālo apjomu 3,4 miljardu dolāru (3,2 miljardu eiro) apmērā. Tā akcijas ir pieaugušas par 188% šī gada laikā.

Trešajā ceturksnī Nvidia atkal pārspēja tirgus cerības ar vēl vienu rekordlielu datu centru pārdošanas rādītāju, kas ir par 112% vairāk nekā pirms gada. Tomēr uzņēmums arī pauda bažas par jaudas ierobežojumiem, kā rezultātā tā akciju cena dienā samazinājās par 2%.

Nvidia mikroshēmu pārdošanu Ķīnā ir negatīvi ietekmējuši ASV eksporta ierobežojumi kopš 2023. gada. Tomēr uzņēmums ir konsekventi pielāgojis savu mikroshēmu dizainu Ķīnas tirgiem, lai apietu regulējošos šķēršļus. Ķīnas pārdošanas apjomi veidoja aptuveni 12% no Nvidia kopējiem ieņēmumiem pēdējā ceturksnī, salīdzinot ar viencipara procentuālo daļu šā gada sākumā.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru