Ķīnas ekonomika aprīlī palēninās, jo tirdzniecības konflikts starpa ASV un Ķīnu skāra mazumtirdzniecību un mājokļus

Ķīnas ekonomika aprīlī uzrādīja palēnināšanās pazīmes, jo prezidenta Donalda Trampa tirdzniecības konflikts izraisīja zaudējumus, un mazumtirdzniecības, īpašumu un investīciju apjoms bija vājāks, nekā prognozēja ekonomisti.

Rūpnieciskā ražošana palēninājās, jo stājās spēkā Trampa sāpīgi augstie tarifi līdz 145% apmērā un Pekinas noteiktie 125% atbildes nodevas un tika ierobežoti sūtījumi.

Nacionālā statistikas biroja pārstāvis Fu Linghui sacīja, ka vispārējā tendence ir pozitīva, lai gan viņš norādīja uz “ārējiem satricinājumiem”, kas ir kļuvuši intensificēti.

“Jāatzīmē arī tas, ka joprojām ir daudz ārēju nestabilu un neskaidru faktoru, un pamats turpmākai tautsaimniecības atveseļošanai un uzlabošanai ir jāturpina nostiprināt,” sacīja Fu.

Mazumtirdzniecība

Ķīnas patērētāji ir atturējušies pēc satricinājumiem, ko izraisīja ilgstoša lejupslīde mājokļu tirgū, kas ir daudzu mājsaimniecību bagātības avots. Mazumtirdzniecības apjomi aprīlī pieauga par 5,1% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, kas ir zemāks par ekonomistu prognozēm par 6% pieaugumu.

Fu sacīja, ka Pekina turpinās koncentrēties uz darba vietu radīšanas atbalstīšanu un lielāka iekšzemes pieprasījuma veicināšanu.

Viņš arī teica, ka Ķīnai ir jāpārtrauc cenu kritums. Patēriņa cenu indekss aprīlī samazinājās par 0,1%. Šāda deflācija ir gan vāja pieprasījuma simptoms, gan arī faktors, kas izraisa pircēju nevēlēšanos tērēt, cerot vēlāk iegūt labākus piedāvājumus.

“Pašreizējais kopējais cenu līmenis ir zems, kas rada spiedienu uz ražošanu un uzņēmumu darbību un ietekmē darbavietas un ienākumus, tāpēc ir svarīgi veicināt saprātīgu cenu atjaunošanos,” sacīja Fu.

No ASV puses patērētāju noskaņojums maijā ir nedaudz krities jau piekto mēnesi pēc kārtas, amerikāņiem arvien vairāk uztraucoties, ka tirdzniecības konflikts pasliktinās inflāciju.

Ražošana

Rūpnieciskā ražošana pieauga par 6,1%, salīdzinot ar gadu iepriekš, samazinoties no 7,7% martā, jo tarifi un citi tirdzniecības šķēršļi ietekmēja eksportu.

Pamiers Trampa tirdzniecības konfliktā ar Ķīnu ir palīdzējis, sacīja Fu, nosaucot to par “divpusējās tirdzniecības izaugsmi un pasaules atveseļošanos”.

Tā kā tarifi tika apturēti uz 90 dienām, lai dotu laiku sarunām, sūtījumi ir atdzimuši, jo uzņēmumi steidzas ievērot skolas atgriešanās un citus sezonas termiņus.

Taču pat pirms Trampa stāšanās amatā otro reizi janvārī Ķīna bija pakļauta tirdzniecības partneru spiedienam, jo ​​tā pārāk lielā mērā paļaujas uz eksportu, lai absorbētu savu lieko rūpniecisko produkciju.

Un, ja produkcija turpinās apsteigt uzņēmumu un patērētāju pieprasījumu, cenas turpinās kristies.

“Eksporta izraisīts rūpnīcas produkcijas pieaugums varētu turpināties, ņemot vērā Ķīnas ražošanas konkurētspēju un priekšlaicīgos pasūtījumus pirms 90 dienu pamiera beigām, taču tam ir pastāvīgas deflācijas izmaksas,” savā ziņojumā sacīja Luīze Lū no Oksfordas ekonomikas.

Investīcijas un īpašumu pārdošana

Valdība ziņoja, ka ieguldījumi pamatlīdzekļos, piemēram, rūpnīcās un iekārtās, gada pirmajos četros mēnešos aprīlī pieauga par 4%.

Tomēr ieguldījumi īpašumā janvārī-aprīlī samazinājās par 10,3% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu. Arī jauno māju cenas pazeminājās.

Lai gan apstrādes rūpniecība attīstījās labāk, nekā gaidīts, tirdzniecības radītais spiediens apgrūtina Pekinas centienus turpināt mainīt mājokļu tirgu un saglabāt ekonomikas atveseļošanos.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru