Apple jaunākais iPhone ar A18 mikroshēmu, kas tiks prezentēts pirmdien gaidāmajā pasākumā, ir izstrādāts, izmantojot SoftBank piederošo Arm jaunāko V9 mikroshēmas dizainu, sestdien vēsta laikraksts Financial Times.
Apple 9. septembrī savā galvenajā mītnē Kupertīno, Kalifornijā, plāno rīkot rudens pasākumu, kurā, visticamāk, tiks prezentēti vairāki jauni iPhone tālruņi un citu ierīču un lietotņu atjauninājumi.
Pagājušā gada septembrī Apple parakstīja līgumu ar Arm, kas “turpināsies arī pēc 2040. gada”, tādējādi veicinot Arm mikroshēmu tehnoloģiju attīstību.
Arm jūlijā paziņoja, ka tās V9 mikroshēma veido 50 % no ieņēmumiem viedtālruņos.
Arm pieder intelektuālais īpašums, kas ir pamatā lielākās daļas pasaules viedtālruņu skaitļošanas arhitektūrai, ko tā licencē Apple un daudziem citiem uzņēmumiem.
Apple izmanto Arm tehnoloģiju, izstrādājot savus pielāgotus mikroshēmas saviem iPhone, iPad un Mac datoriem. Apple izmanto savas pielāgotās ARM arhitektūras mikroshēmas, piemēram, A-sērijas procesorus (piemēram, A15 Bionic, A16 Bionic u.c.), lai nodrošinātu augstu veiktspēju un efektivitāti savos iPhone modeļos. Šajās mikroshēmās ir iekļauti īpaši neironu dzinēji (Neural Engine) vai MI kopprocesori, kas paredzēti MI uzdevumu paātrināšanai un efektīvai izpildei.
Abiem uzņēmumiem ir sena vēsture – Apple bija viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas 1990. gadā nodibināja uzņēmumu, pirms 1993. gadā tika izlaists “Newton” rokas dators, kurā tika izmantota Arm procesora mikroshēma.
Newton piedzīvoja neveiksmi, taču Arm kļuva dominējošs mobilo tālruņu mikroshēmās, jo tā zemā enerģijas patēriņa dēļ akumulatori darbojas ilgāk.
Apple turpina uzlabot savas ARM mikroshēmas, lai atbalstītu plašāku MI funkciju klāstu un padarītu tās vēl efektīvākas. Tādējādi jaunākie iPhone modeļi piedāvā jaudīgāku MI veiktspēju, ko var izmantot gan izstrādātāji, gan lietotāji.