Apple, tuvojas vēsturiskajam 4 triljonu dolāru vērtībām akciju tirgū, ko nodrošina investori, kuri cer uz ilgi gaidīto AI uzlabojumu attīstību, lai atjaunotu gauso iPhone pārdošanas apjomu.
Uzņēmums ir apsteidzis Nvidia un Microsoft sacīkstēs uz monumentālo pavērsiena punktu, pateicoties aptuveni 16% akciju pieaugumam kopš novembra sākuma, kas ir palielinājis aptuveni 500 miljardu dolāru līdz tās tirgus kapitalizācijai.
Jaunākais Apple akciju rallijs atspoguļo “investoru entuziasmu par mākslīgo intelektu un cerības, ka tas izraisīs iPhone jauninājumu superciklu”, sacīja Maxim Group analītiķis Toms Forte.
Pēdējā slēgšanas brīdī Apple vērtība ir aptuveni 3,85 triljoni USD, un tā ir mazāka par Vācija un Šveices kopējo vērtību galvenos akciju tirgus.
Silīcija ielejas uzņēmums, ko vadīja tā sauktie iPhone supercikli, bija pirmais ASV uzņēmumam, kas sasniedza iepriekšējos triljonu dolāru atskaites punktus.
Pēdējos gados uzņēmums ir izpelnījies kritiku par to, ka tas ir lēni izstrādājis savu mākslīgā intelekta stratēģiju, savukārt Microsoft, Alphabet, Amazon un Meta Platforms ir izvirzījušies vadībā, lai dominētu jaunajā tehnoloģijā.
Nvidia, lielākā AI labuma guvēja, akcijas pēdējo divu gadu laikā ir pieaugušas par vairāk nekā 800%, salīdzinot ar Apple akciju gandrīz dubultošanos tajā pašā periodā.
Apple decembrī sāka integrēt OpenAI ChatGPT savās ierīcēs pēc tam, kad jūnijā tika atklāti plāni integrēt ģeneratīvo AI tehnoloģiju savā lietotņu komplektā.
Uzņēmums sagaida, ka kopējie ieņēmumi palielināsies ar “zemiem līdz vidējiem viencipara skaitļiem” savā fiskālajā pirmajā ceturksnī – pieticīga izaugsmes prognoze brīvdienu iepirkšanās sezonai – radot jautājumus par iPhone 16 sērijas impulsu.
Tomēr LSEG dati liecina, ka analītiķi sagaida, ka ieņēmumi no iPhone tālruņiem 2025. gadā palielināsies.
Saskaņā ar LSEG datiem nesenais akciju kāpums ir palielinājis Apple cenas un peļņas attiecību līdz gandrīz trīs gadu augstākajam līmenim – 33,5, salīdzinot ar 31,3 Microsoft un 31,7 Nvidia.
Apple saskaras ar atbildes tarifu risku, ja ASV Ievēlētais prezidents Donalds Tramps pilda savu solījumu noteikt tarifus vismaz 10% apmērā precēm, kas nāk no Ķīnas.
“Mēs uzskatām, ka Apple, visticamāk, saņems izņēmumus tādiem produktiem kā iPhone, Mac un iPad, līdzīgi kā Ķīnas tarifu pirmajā kārtā 2018. gadā,” sacīja analītiķis Vurings.
Apple akcijas pagājušajā trešdienā kritās Volstrītas izpārdošanas laikā pēc tam, kad Federālo rezervju sistēma prognozēja lēnāku likmju pazemināšanas tempu nākamgad, bet investori sagaida, ka plašā monetārās mīkstināšanas tendence nākamgad atbalstīs akciju tirgus.
Fed darbībai “varētu būt lielāka ietekme uz dažām citām cikliskām jomām, piemēram, patērētāju rīcības brīvību un finansēm, un mazāk uz tehnoloģiju.”
Jebkurā gadījumā kopā Apple pieeja 4 triljonu dolāru tirgus ierobežojumam liecina par uzņēmuma ilgstošo dominējošo stāvokli tehnoloģiju nozarē.