ASV tirdzniecības ministrs Latiks saka, ka ir pārliecināts, ka ASV panāks tirdzniecības līgumu ar ES

ASV tirdzniecības ministrs Hovards Latiks svētdien sacīja, ka ir pārliecināts, ka Amerikas Savienotās Valstis var panākt tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību, taču 1. augusts ir stingrs termiņš, kad tarifi stāsies spēkā.

Hovards Latiks sacīja, ka tikko ir beidzis telefonsarunu ar Eiropas tirdzniecības sarunu vedējiem, un ir “daudz vietas”, lai panāktu vienošanos.

“Šie ir divi lielākie tirdzniecības partneri pasaulē, kas sarunājas savā starpā. Mēs panāksim vienošanos. Esmu pārliecināts, ka mēs panāksim vienošanos,” Latiks sacīja intervijā CBS raidījumā “Face the Nation”.

ASV prezidents Donalds Tramps 12. jūlijā draudēja ieviest 30% tarifu importam no Meksikas un Eiropas Savienības, sākot ar 1. augustu, pēc tam, kad vairākas nedēļas ilgās sarunās ar galvenajiem ASV tirdzniecības partneriem neizdevās panākt visaptverošu tirdzniecības vienošanos.

Latiks sacīja, ka tas ir stingrs termiņš, kā arī pauda pārliecību, ka prezidents Tramps šo termiņu pilnīgi noteikti nepagarinās un nepiekāpsies lūgumiem pēc pagarinājuma.

“Nekas neliedz valstīm runāt ar mums pēc 1. augusta, bet tās sāks maksāt tarifus 1. augustā,” sacīja Hovards Latiks riadījumam CBS.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja par tarifiem vēstulē Eiropas Komisijas prezidentei Ursulai fon der Leienai. Viņš nosūtīja vēstules arī citiem tirdzniecības partneriem, tostarp Meksikai, Kanādai, Japānai un Brazīlijai, nosakot vispārējas tarifu likmes no 20% līdz 50%, kā arī 50% tarifu varam.

ASV tirdzniecības ministrs Latniks arī teica, ka viņš sagaida, ka Tramps pārskatīs Amerikas Savienoto Valstu, Meksikas un Kanādas nolīgumu (USMCA), kas tika parakstīts Trampa pirmajā Baltā nama pilnvaru termiņā no 2017. līdz 2021. gadam.

Ja netiks veiktas būtiskas izmaiņas, USMCA atbilstošas preces no Meksikas un Kanādas ir atbrīvotas no tarifiem.

“Es domāju, ka prezidents noteikti pārskatīs USMCA, bet tas notiks pēc gada,” sacīja Latniks. Līdz ar to arī prezidenta Trampa tarifu politika ne tuvu nav atrisināta un, visticamāk, turpinās atstāt ietekmi uz pasaules ekonomiku.

 

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru