Būtiska republikāņu daļa iebilst pret Nvidia H20 mikroshēmu piegāžu atsākšanu Ķīnai

Pārstāvju palātas paneļa Ķīnas jautājumos vadītājs ASV tirdzniecības sekretāram Hovardam Latikam sacīja, ka Nvidia H20 mikroshēmu pārdošanas atsākšana Ķīnā apdraud Pekinas mākslīgā intelekta spēju attīstību, un sakot, ka sākotnējais aizliegums bija “pareizais lēmums”.

Republikāņu pārstāvis Džons Mūlenārs piektdien vēstulē Latikam brīdināja, ka mikroshēmas varētu apdraudēt ASV mākslīgā intelekta priekšrocības un varētu palīdzēt Ķīnas uzņēmumiem iegūt globālā mākslīgā intelekta modeļu tirgus daļu.

“Tirdzniecības departaments pieņēma pareizo lēmumu, aizliedzot H20,” vēstulē norādīja Mūlenārs, pieprasot vairāk informācijas. “Mēs nevaram ļaut (Ķīnas Komunistiskajai partijai) izmantot amerikāņu mikroshēmas, lai apmācītu mākslīgā intelekta modeļus, kas darbinās tās armiju, cenzēs tās iedzīvotājus un graus amerikāņu inovācijas.”

Nvidia šonedēļ paziņoja, ka tai tiks atļauts atsākt pārdošanu, atceļot eksporta ierobežojumu, ko aprīlī noteica Trampa administrācija, lai nepieļautu, ka tādas progresīvas mākslīgā intelekta mikroshēmas kā H20 nonāk Ķīnas rokās, nacionālās drošības apsvērumu dēļ, kas ir guvis retu divpusēju atbalstu.

Tas izraisīja ātrus jautājumus un kritiku no ASV likumdevēju puses, tostarp Mulenāra, kurš pirmdien paziņoja, ka meklēs “skaidrojumu” no Tirdzniecības departamenta. Nvidia akcijas piektdien kļuva negatīvas pēc tam, kad Mulenārs nāca klajā ar stingrāku kritiku.

Nvidia pārstāvis vēlāk aizstāvēja ASV ierobežojumu atvieglošanu, sakot, ka Amerika uzvar, kad pasaule balstās uz ASV tehnoloģijām. “Valdība pieņēma labāko lēmumu Amerikai, veicinot ASV tehnoloģiju līderību, ekonomikas izaugsmi un valsts drošību,” paziņojumā norādīja pārstāvis.

Tirdzniecības departamenta pārstāvis nekavējoties neatbildēja uz komentāru pieprasījumu.

Vēstule bija neparasts piemērs sabiedrības neapmierinātībai ar Trampa administrācijas politiku no kolēģa republikāņa, kas signalizēja par valsts drošības bažu dziļumu saistībā ar mākslīgā intelekta mikroshēmas eksportu uz Ķīnu Ķīnas piekritēju vidū Vašingtonā.

Otrdien Latiks sacīja, ka plānotā H20 mikroshēmas pārdošanas atsākšana ir daļa no ASV sarunām par retzemju elementiem un magnētiem.

Tā bija arī zīme, ka Amerikas Savienotās Valstis atvieglo ierobežojumus mākslīgā intelekta tehnoloģiju eksportam uz Ķīnu.

Nvidia izstrādāja H20 mikroshēmu Ķīnas tirgum pēc tam, kad Baidena administrācija ierobežoja citu savu progresīvo mikroshēmu eksportu uz Ķīnu.

Taču H20 joprojām ir konkurētspējīgs secinājumu jomā, kur mākslīgā intelekta modeļi sniedz atbildes lietotājiem, kas strauji kļūst par lielāko mākslīgā intelekta mikroshēmu tirgus daļu. Tās iespējas varētu izmantot arī superdatoros.

Saskaņā ar Ķīnas Izvēles komitejas 2025. gada aprīļa ziņojumu, Nvidia H20 mikroshēmas bija būtiskas, lai Ķīnas uzņēmums DeepSeek varētu izstrādāt mākslīgā intelekta modeli, kas šī gada sākumā pārsteidza pasauli.

Tehnoloģiju uzņēmumi, piemēram, Ķīnas Tencent, arī ir izmantojuši H20, lai apmācītu masīvas mākslīgā intelekta sistēmas, norāda Mūlenārs, kurš teica, ka ir arvien vairāk pierādījumu, ka Ķīnas mākslīgā intelekta uzņēmumi izmanto H20 mikroshēmas superdatoru būvēšanai.

Saskaņā ar politikas izmaiņām ASV joprojām ir jāapstiprina licences H20 mikroshēmu eksportam. Taču Nvidia paziņoja, ka ir pārliecināta, ka licences tiks piešķirtas, un cer drīzumā sākt piegādes.

Savā vēstulē Latikam Mūlenārs lūdza pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā 8. augustā, sniegt īsu informāciju par to, kā Tirdzniecības departaments plāno izvērtēt H20 un līdzīgu mikroshēmu licenču pieteikumus, aptuveno eksportējamo H20 skaitu un to, kam tie tiks eksportēti.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru