Apvienotajai Karalistei nevajadzētu piemērot tarifus, ko Donalds Tramps draud noteikt eksportam uz ASV, paziņoja uzņēmējdarbības ministrs.
Džonatans Reinoldss sacīja, ka ASV nav preču tirdzniecības deficīta ar Apvienoto Karalisti, kas rodas, ja valsts importē vairāk nekā eksportē.
Prezidents Tramps ir dubultojis savus draudus noteikt lielus muitas tarifus valstīm, kas pārdod preces ASV.
BBC jautāja, vai Apvienotā Karaliste tiks atbrīvota no tarifiem, ņemot vērā to, ka starp abām valstīm nav tirdzniecības deficīta. Prezidents tieši neatbildēja un tā vietā runāja par ASV un Kanādas tirdzniecības deficītu un viņa plāniem to novērst.
Perspektīvas par augstāku nodokļu ieviešanu importam uz ASV satrauc daudzus pasaules līderus, jo tas uzņēmumiem sadārdzinās preču pārdošanu pasaules lielākajā ekonomikā.
Tramps Pasaules ekonomikas forumā šonedēļ pasaules uzņēmumu vadītājiem sacīja, ka viņi var vai nu ražot savas preces ASV, vai arī saskarties ar plašiem tarifiem simtiem miljardu vai pat triljonu dolāru vērtībā.
Taču Reinolds sacīja, ka, runājot par rūpniecības precēm, ASV nav tirdzniecības deficīta ar Apvienoto Karalisti.
“Mēs zinām, ka šo jautājumu ļoti nopietni uztver ne tikai prezidents Tramps, bet visa viņa administrācija,” viņš sacīja.
“Mums acīmredzami ir uz pakalpojumiem balstīta ekonomika. ASV nav šāda deficīta ar mums, tāpēc, ja tāda ir šīs nostājas loģika, es domāju, ka mums ir arguments, ar ko iesaistīties.”
Tarifi ir galvenā Trampa ekonomikas vīzijas daļa. Viņš tos uzskata par veidu, kā attīstīt ASV ekonomiku, aizsargāt darbavietas un palielināt nodokļu ieņēmumus, bet viņš tos izmanto arī kā sviras, lai īstenotu citu politiku.
Viņš jau ir paziņojis, ka apsver iespēju jau 1. februārī noteikt 10 % nodokli importam no Ķīnas, apgalvojot, ka šī valsts sūta sintētisko opioīdu fentanilu uz Meksiku un Kanādu.
Tramps arī draudēja ar 25 % tarifu piemērošanu Kanādai un Meksikai, atkal minot fentanilu, kā arī imigrāciju kā vienu no bažām.
Tomēr Tramps kopš tā laika ir paziņojis, ka viņš “labāk neieviestu” tarifus, liekot domāt, ka varētu tikt apspriests tirdzniecības nolīgums.
Atsevišķi uzņēmējdarbības ministrs sacīja, ka Apvienotā Karaliste ir atstājusi atvērtu iespēju ievērot ES noteikumus attiecībā uz pārtikas un lauksaimniecības produktiem, lai atgrieztos pie netraucētas piekļuves Eiropas tirgiem.
Reinolds sacīja, ka šāds nolīgums, kas samazina visus tirdzniecības šķēršļus apmaiņā pret ES noteikumu un standartu atspoguļošanu, nepārkāps valdības sarkanās līnijas.
Šie komentāri izskanēja pēc tam, kad ES tirdzniecības komisārs Marošs Sefcovičs sacīja, ka jauns nolīgums, tostarp tā sauktā dinamiskā saskaņošana attiecībā uz standartiem, ir iespējams līdztekus citām Eiropas mēroga sadarbības jomām muitas jomā.
Leiboristi cīnījās pagājušā gada Apvienotās Karalistes vispārējās vēlēšanās ar manifestā pausto apņemšanos samazināt ar Brexit saistītos šķēršļus un birokrātiju pārtikas un lauksaimniecības produktu eksportam uz Eiropas Savienību.
Jautājums vienmēr ir bijis par to, cik dziļa varētu būt šāda vienošanās. To varētu atrisināt tuvākajās nedēļās, lai gan stingri lēmumi vēl nav pieņemti.
Konservatīvie ir pauduši dusmas par ziņām par iespējamo jauno vienošanos par Apvienotās Karalistes un ES tirdzniecību.