Kādēļ gurķu lapas paliek dzeltenas un sakalsts? Un ko var darīt lietas labā?

Ko darīt, ja gurķu lapas sāk dzeltēt, augam augot ārā dārzā?

Kādēļ dzeltē tie gurķi, kas aug dārzā? Iemesli var būt vairāki. Lai gurķi būtu veseli un paliktu zaļi, ievērojiet šos vienkāršos noteikumus.

  1. Līdzko paliek aukstāks, gurķus nepieciešams apklāt. Nepieļaujiet augu nosalšanu, tādēļ jau laikus apklājiet tos ar plēvi vai citiem speciāliem materiāliem.
  2. Ievērojiet laistīšanas normas. Ja lapas palikušas dzeltenas, jo augam nav pietiekoši daudz ūdens, tad regulāra laistīšana atgriezīs augu ierindā. Ja gadījumā lapas palikušas dzeltenas, jo esat augu pārlaistījuši, nekavējoties nepieciešams pieņemt zināmus mērus – uzariet augsni vai zem auga paberiet zāģu skaidas vai smiltis.
  3. Mēslojuma klāšana. Regulāri barojiet savus stādus ar organiskiem un kompleksiem mēslojumiem. Lapu dzeltēšana var rasties arī tādēļ, ka augs ir “badā”.
  4. Apstrādājiet gurķus pret slimībām un kaitēkļiem. Regulāri pārbaudiet savus stādus, lai spētu laikus cīnīties ar jebkādām slimībām vai nevēlamiem kukaiņiem.
  5. Dienas vidū nekad nevajag laistīt gurķus. Tas attiecas arī uz nepareizu mēslojuma lietošanu. Lapu dzeltēšana var liecināt par apdegumu.

Šķir nākošo lapu un lasi turpinājumu

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru