“Dēls līdz altārim, bet meita – līdz mūža galam”- ..

Skaidrs. Pretenzijas bija?  – Nu nebija jau tā, uzreiz pretenzijas. Bet viņš ir aizvainots, acīmredzami no sieviņas un viņas ģimenītes vārdiem. Sāku ar viņu runāties un to izdabūju no viņa…Es biju šokā! Es saku – un ko tad tev Anna Bērziņas kundze ar vīru nepalīdz, ja jau runa līdz tam aizgāja? Bet viņš, iedomājies, saka – viņi nekā nevar palīdzēt, bet viņi, ja varētu, visu atdotu!Tā, lūk. Vedeklas ģimenē visi ir ideāli, tikai es vienīgā ir sveša vecene, nozāģētais celms. Labi, ka pietika prāta nelaist viņus tajā dzīvoklī. Lai arī pašā sākumā tāda doma bija. Un tagad domāju – Dievs palīdzēja. Paliktu bez dzīvokļa, jo ir jau viegli ielaist tur dzīvot, bet izdzīt vienmēr ir problēma. Un pats galvenais – tik perfekta kā Anna Bērziņas kundze es jau tik un tā nekļūtu. Ko tad nu es!…

***

— Es tā visu dzīvi domāju – nu kāpēc visas vīramātes ir tādas? – ar draudzenēm spriedelē Inga, Ievas Ķēniņas vedekla. – Par piemēru ņemsim manējo. Mūžīgi ar kaut ko neapmierināta. Vienmēr viņai kaut kas nav kārtībā. Dēlam visu laiku zvana ar visādiem lūgumiem – atbrauc, palīdzi, nokārto, aizved! Un pati turklāt nav nemaz tik veca! Var pavisam viegli izsaukt arī taksi, arī atslēdznieku var atrast, kaut vai to armēni – sētnieku par simts rubļiem var palūgt, viņš dara visu…Jāatgādina, ka dēls strādā, un viņam taču ir ģimene. Sieva stāvoklī! Kāpēc obligāti ir jādara tā, lai dēls visu pamet un brauc pie mammas uz otru pilsētas mlau tikai tāpēc, ka viņa datorā nevar atvērt “draugiem.lv”? – Ingu, bet, ja viņa tiešām nevar ieiet “draugiem.lv”, bet viņai vajag kādam steidzami uzrakstīt? – Kas tad ir, nevar atrast izeju? Varēja palūgt kaimiņieni, pie viņas pastāvīgi tusējas pusaudži, tie palīdzētu. Mana mamma taču kaut kā iziet no situācijas?!Nevienu nerausta! Mierīgi gaida, kad mēs brīvdienās aizbrauksim, vai arī izsauc speciālistus. Kāpēc vīramāte tā nevar?

Vai dēls tiešām ir “svešs bērns”? Vai jaunās ģimenes, kā likums veidojas ap sievas ģimeni, vai arī ir iespējami varianti? Bet varbūt, ka izņēmumi vien apstiprina likumu? Vai jūs piekrītat teicienam “dēls ir līdz altārim, bet meita līdz galam”? Kā tas notiek jūsu apkārtnē?

avots

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru