5 dabiski veidi, kā apstrādāt tos nepievilcīgos tumšos pleķus, ko sauc par pigmentāciju

Vecuma plankumi. Brūni plankumi. Aknes rētas. Tie visi ir pigmentācijas veidi, kas tik daudziem no mums liek justies nedroši par mūsu ārējo izskatu.

Kamēr Amerikas Dermatoloģijas Osteopātiskā Koledža (ADOK) pigmentāciju dēvē par “normālu, parasti nekaitīgu stāvokli, kad noteiktas ādas vietas kļūst tumšākas par pārējām vietām”, jebkurš, kas ir cietis no tumšajiem pleķiem, zina, cik satraucoša šī krāsainība var būt. ADOK skaidro, ka pigmentācija parādās tad, “pārpalikumi no melanīna, brūnā pigmenta, kas veido normālu ādas krāsu, veido “noguldījumus” ādā”. To var izraisīt tādi faktori kā saules apdegumi un apsārtumi no ādas izsitumiem un aknes.

Lai arī ir pieejamas daudzas dārgas dermatoloģiskas formulas tirgū, kas palīdz mazināt pigmentācijas parādīšanos, ir arī daudz lēti, dabiski līdzekļi, kurus iespējams izmēģināt mājās. Paskatīsimies.

 1. Svaiga kartupeļa šķēles
  Kartupeļi ir pārpilni ar barības vielām, ieskaitot vitamīnu B, kas veicina ādas šūnu atjaunošanos, kā arī niacinamīda, pazīstama ar savām ādu balinošajām īpašībām. (Kurš gan būtu domājis, ka kaut kas tik parasts kā kartupelis, varētu būt tik dinamisks?)

Lai cīnītos ar pigmentāciju, Rapid Home Remedies iesaka berzēt seju ar svaiga kartupeļa šķēli trīs līdz četras reizes dienā, pa 10 minūtēm katru reizi. Ja kartupelis liekas sauss vai abrazīvs, mājaslapa iesaka samitrināt šķēli ar ūdeni. Pēc kāda laika jūs pamanīsiet, ka pigmentācijas plankumi ir samazinājušies.

 1. Dabīgais jogurts bez piedevām
  Kur vēl labāks veids, kā risināt ādas problēmu, ja līdzekļa sastāvdaļas jau atrodas tavā ledusskapī? Tas var izklausīties nedaudz dīvaini, bet Holistic Health Herbalist paskaidro, ka “jogurtā atrodas pienskābe – maigs, bet dabisks hidroksilgrupas skābju veids, kas attīra, mīkstina ādu un balina tumšos pleķus”. Lai izmēģinātu šo dabisko līdzekli, uz ādas tumšajiem pleķiem uzsmērē treknu jogurtu un atstāj uz 20 minūtēm.
 2. Alveja
  Alveja noder kam daudz vairāk nekā tikai saules apdegumu ārstēšanai. Tās sastāvā arī ir enzīmi, kas palīdz apstrādāt tumšos pleķus. Puiši Skin Disease Remediesziņo, ka “Gļotu polisaharīdi, kas atrodas alvejas želejā, noņem mirušās ādas šūnas un veicina jaunu šūnu veidošanos”.

Lai ārstētu pigmentāciju ar alveju, mājaslapa iesaka nomizot alvejas lapas un izmantot želejveida šķidrumu kā nakts masku. Skin Disease Remedies piezīmē, ka jūs varat kombinēt tējas koka medu ar šo alvejas želeju, lai efektīvi ārstētu tumšos pleķus.

 1. Ābolu sidra etiķis
  Puiši no Health Ambitions ziņo, ka ābolu sidra etiķis ir daudzšķautņains, dabisks līdzeklis tīrai, spīdošai sejai (viņi atzīmē, ka pat Skārleta Johansone to apzvēr). Tas ir īpaši noderīgs, lai ārstētu tumšos pleķus, starp citu. Vienkārši uzsmērējiet tieši uz problemātiskajām vietām uz ādas, izmantojot vates tamponu. Health Ambitions iesaka to darīt regulāri vismaz mēnesi no vietas. Un, ja jūsu āda ir jūtīga un tieša lietošana dedzina, tad pamēģiniet atšķaidīt ābolul sidra etiķi ar ūdeni.
 2. Kurkuma
  Kurkuma ir lielisks ne tikai gatavošanā; tas spēj arī pilnībā atjaunot jūsu ādas rutīnu. Holistic Health Herbalist ziņo, ka “kurkuma ir spēcīgs pretiekaisuma līdzeklis” un ka lietojot mask ar tikai pāris šķipsnām šīs vielas katru nedēļu, “burtiski izdzēsīs tumšos pleķus no jūsu sejas”.

Holistic Health Herbalist piedāvā lielisku dabiskas maskas recepti, kuras sastāvā ir medus, trekns jogurts, alveja un citrona sula.

Ko tu domā? Vai tu izmantotu šos Dari Pats skaistuma paņēmienus, lai cīnītos ar saviem tumšajiem pleķiem?

Avots: remedydaily.com

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru