Trīs lietas, kas notiek ar sievieti 40 gadu vecumā

Sēžoties taksometrā lieliskā noskaņojumā, es pat nevarēju iedomāties, kas notiks tālāk. Es biju prieka un mīlestības pilna gaidāmā pavasara dēļ. Es kaut ko dziedāju pie sevis, klusā balsī un izskatījos diez gan laimīga.

– Nu, priecājies, spārīt! – pēkšņi bez iemesla to pateica taksometra vadītājs. – Tavas dienas ir skaitītas.

– Piedodiet, ko?

– Apmēram pēc desmit gadiem tevi norakstīs uz metāllūžņiem un neviens uz tevi pat neskatīsies.

LASI VĒL:Ko nekad nedrīkst teikt cilvēkiem, kad viņiem ir slikti: 5 mierinājuma izgāšanās kļūdas 

Es neaprakstīšu turpmāko ainu par to kā abi viens otru aizskaram ar ļauniem jociņiem. Mūsu viedokļi ar šoferi tā arī nesakrita. Es nesāku sūdzēties, bet priekš sevis izdarīju secinājumu. Četrdesmit kaķenes, kuras jau skrāpējās pie manām durvīm, lai es laižu tās iekšā. Nepabeigts adījums, zeķe mazdēlam uz tualetes galdiņa. Vasarnīca, sociālā apdrošināšana un sarunas poliklīnikā. Tā savā prātā četrdesmit gadīgas sievietes dzīvi iedomājas daži pašpārliecināti kungi.

Ko zinātnieki saka par šo vecumu? Četrdesmit gados ir pašas labākās intīmās attiecības

Nesen es sastapos ar interesanta pētījuma rezultātiem. Nobriedušiem cilvēkiem tika lūgts precīzi atcerēties, kad tieši viņiem bija neaizmirstamākais seksuālais piedzīvojums.

Rezultāti bija pārsteidzoši: izrādījās, ka visinteresantākās lietas lielākajai daļai respondentu notika nevis jaunā vecumā, bet 32–46 gadu vecumā. Kā zināms, šādā vecumā ir svarīgi ne tikai saņemt piekrišanu, bet arī pievērst uzmanību savām fantāzijām un juteklībai. Turklāt cilvēki jau labāk pazīst savu ķermeni, tāpēc viņi baudas virsotni sasniedz daudz ātrāk un vienkāršāk. Tas, starp citu, attiecās gan uz sievietēm, gan uz vīriešiem.

Četrdesmit gados vairs nav tik svarīgi saglabāt laulību

Es jau rakstīju, ka pēdējo gadu tendence ir nobriedušu sieviešu šķiršanās, kuras kaut kādu iemeslu dēļ visu šo laiku ir cietušas. Piemēram, kamēr bērni neizaugs vai kamēr viņi paši sāks dzīvot atsevišķi. Tagad man ir izdevies atrast precīzus datus. Apmēram četrdesmit gadu vecumā 65% gadījumu sieviete kļūst par šķiršanās ierosinātāju. Zinātnieki par šīs parādības cēloņiem runā maz, taču jēgu var uztvert – šajā vecumā sievietes kļūst pragmatiskākas un mazāk pakļautas sevis upurēšanai. Vienkāršāk sakot, viņām apnīk visu vilkt uz saviem pleciem. Tātad, ja sevis upurēšana arī bija tas bruņurupucis, uz kura turējās laulības pamati, sabrukums ir neizbēgams.

LASI VĒL: Gaisīgas kabaču pankūkas no kefīra (gandrīz kā pīrādziņi, bet vieglāk un ātrāk pagatavojamas)

Parādās laiks sev

Populārie teicieni par “svaigo odziņu” neparādījās tā pat vien. Mūsdienu pasaulē sievietei, kuras bērni ir izauguši un devušies paši savā dzīvē, pēkšņi parādās daudz brīvā laika un enerģijas, kuru var veltīt tikai un vienīgi sev. Tā ir tīri sievišķīga iezīme – vīrieši lielākoties mazāk iesaistās pēcnācēju audzināšanā. Tāpēc vīriešu dzīvē trūkst tik skaidrās atšķirības starp to brīdi, kad bērni ir mazi, un to brīdi, kad bērni jau ir neatkarīgi. Sievietēm šī robeža ir ļoti skaidri redzama: uzvedībā un izskatā, kā arī līdzdalībā sabiedriskajā dzīvē.

Izklaides pasākumu organizatori zina: vairums dažādu apmācību, izrāžu, izstāžu apmeklētāju ir sievietes. Liekas, ka viņas ir pārāk ilgi sevi ierobežojušas un tagad uzskata, ka ir pienācis laiks paņemt visu no šīs dzīves.

Starp citu, es pamanīju, ka sieviešu novecošanās problēmas ārzemju vietnēs, ja tās tiek pieminētas, tad tām ir tikai un vienīgi gadījuma raksturs, par to neraksta bieži. Sievietes, protams, uztraucas par savu ārējo izskatu, sūdzas par dažām fizioloģiskām izmaiņām, taču nobriedušu sieviešu masveida kaunināšana ar kaķu un vientuļu vecumdienu draudiem, piemēram, Abiem.lv, nav. Kāpēc?

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru