11. aprīlī Daugavpils teātris ar izrādi “Kailais karalis” piedalījās starptautiskā teātra festivālā “Tikšanās Krievijā” (“Āñņšå÷č ā Šīññčč”), kas notika Santkpēterburgā, teātrī-festivālā “Baltijas nams”.
Pārstāvēt Latviju un būt par festivāla noslēdzošo pasākumu tā divdesmit gadu jubilejā kļuva par lielu pagodinājumu Daugavpils teātrim. Un lai arī šajā festivālā netiek noteikti laureāti, tas nav mazinājis teātra dalības nozīmību – šāda veida festivāli ir lieliska platforma, lai godam prezentētu teātra vārdu starptautiskā līmenī, kas, balstoties pēc skatītāju siltās uzņemšanas un kritiķu atsauksmēm, Daugavpils teātrim arī izdevies.
Oļegs Šapošņikovs, Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs un izrādes “Kailais karalis” režisors, dalās savās sajūtās pēc festivāla:
“Tā bija mūsu (izrādes “Kailais karalis”) pirmā saskarsme ar Krievijas publiku, tāpēc, ņemot vērā dažādās mentalitātes, bija bažas, vai izrādē skartās specifiskās tēmas tiks uztvertas pareizi, vai visi zemteksti tiks nolasīti. Manuprāt, 21. gadsimtā tas ir ļoti svarīgi, vai konkrēta teātra izrādes un valoda ir universālas. Tāpēc tas bija patīkams pārsteigums, ka skatītāju zāle bija piepildīta, un publika uztvēra izrādi pat labāk nekā cerēts. Var teikt, ka mentalitāšu saskarsme šeit bija ļoti veiksmīga un ka mēs tomēr runājam kaut kādā kopīgā valodā. Tas savukārt pozitīvi raksturo mūsu teātra estētiku, izpausmes līdzekļus un patiesībā arī konkurētspēju starptautiskā līmenī.”
Festivāla “Tikšanās Krievijā” un teātra-festivāla “Baltijas nams” direktors Sergejs Šubs pateicības vēstulē atzīmē, ka “Kailais karalis” kļuva par vienu no nozīmīgākajiem festivāla notikumiem, kuru ar sajūsmu uzņēma skatītāji un kurš raisīja plašu diskusiju teātra profesionāļu vidū. Tā, piemēram, teātra zinātnieks un kritiķis no Gruzijas Laša Čhartišvili raksta:
“Kailais karalis” Oļega Šapošņikova režijā – drosmīga un patiesa izrāde jaunas un dzīves pilnas Daugavpils teātra trupas izpildījumā, kura atdzīvināja Švarca pasaku ar jauniem politiskajiem akcentiem. Režisors Oļegs Šapošņikovs parāda sevi kā režisors-estēts, kuram viegli izdodas apburt skatītājus. Uz skatuves spēlē enerģiski, estētiski pievilcīgi aktieri kompozicionāli pareizi uzbūvētās epizodēs, konceptuālā un pastāvīgā dinamikā esošā scenogrāfijā, kura savā izpildījumā un koncepcijā atbilst Eiropas teātru jaunākajiem standartiem. Iestudējumā skartās tēmas ir vienlīdz lokālas un globālas, nezaudējot aktualitāti arī mūsdienās.”
Savukārt teātra kritiķe no Krievijas Žanna Zarecka atzīmē, ka domas par šo iestudējumu nelika mieru arī nākamajā dienā:
“Es pamodos ar domu: cik gan burvīgu izrādi es vakar noskatījos! Tik bezcerīgos toņos un tajā pat laikā iedvesošu stipru cerību, ka, kamēr ir cilvēki, kuri no savām neapzinātajām bailēm un kompleksiem rada tādas “vārsmas”, cilvēcei vēl ir cerība!”
Daugavpils teātra izrādi “Kailais karalis” ar savu klātbūtni pagodināja ne tikai cienījama kritiķu kolēģija, bet arī Latvijas Republikas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā I. Mangule, konsule E. Grintāle un citi konsulāta darbinieki.
Jāpiebilst, ka ar to Daugavpils teātris šogad nenoslēdz savas gaitas starptautiskos festivālos un jau 18. jūlijā piedalīsies starptautiskā mākslu festivālā “Slāvu bazārs Vitebskā” un iepazīstinās festivāla skatītājus ar vienu no saviem vērienīgākajiem muzikālajiem projektiem – opereti “Mistera Ikss noslēpums”.