Ārsts-Pediatrs: “Bērni ir iegrimuši necieņas kultūrā” Bet ar to ir iespējams cīnīties

Runāsim tieši: gandrīz katrs bērns ir sarīkojis histēriju sabiedrībā, kas ir licis sarkt un bālēt gan vecākiem, gan arī nejaušiem garāmgājējiem. Bet, ja šāda uzvedība ir nepieklājīga divgadniekam, tad vecākam bērnam tā ir vienkārši nepieņemama.

Doktors Leonards Saks nesen savā praksē saskārās ar tādu neslēptu necieņu. Viņš par šo gadījumu stāsta žurnālā The Wall Street Journal:

“Kails bija pārņemts ar spēli telefonā, tāpēc es pajautāju viņa mātei: “Cik sen Kailam sāp vēders?” Mamma atbildēja: “Man liekas, ka kādas divas dienas”.

LASI VĒL: Šīs lietas bija visiem. Kādas drēbes bērni vilka PSRS laikā

Un te Kails izteica:”Aizveries, mamm. Tu vispār nezini, par ko runā”. Pēc tam viņš nicinoši nošņācās, neatraujoties no spēles. Kailam ir 10 gadi”.

Diemžēl tamlīdzīga uzvedība vairs nav nekas pārsteidzošs. Kā tālāk raksta pats doktors Saks:

“Par ārstu es strādāju jau 29 gadus. 1980. un 1990.gados tamlīdzīgi izgājieni un izteikšanās 10 gadnieku vidū bija ārkārtīgs retums. Pirms desmit gadiem tas bija neierasti. Šodien tā jau kļuvusi par normu.

Amerikāņu bērni ir iegrimuši necieņas kultūrā – pret vecākiem, skolotājiem, viens pret otru. To viņiem māca televizors: pat Disney kanālā vecāki attēloti kā stulbi, atpalikuši vai vispār neesoši. To viņiem māca slavenības un internets. To viņiem māca sociālie tīkli. To viņiem māca vienaudži.

Šķir nākošo lapu un ieklausies ārsta padomos! 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru