Latvijas Nacionālajā operā uzstāsies Mariss Jansons un Bavārijas Radio simfoniskais orķestris

Svinot Latvijas simtgadi, koncertcikla “Dzimuši Latvijā” ietvaros, Rīgā uzstāsies pasaulslavenais latviešu diriģents Mariss Jansons kopā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri un vācu vijolnieku Franku Peteru Cimmermanu.

Mariss Jansons savas bagātās diriģenta karjeras laikā ir uzvarējis vairākos prestižos konkursos un guvis atpazīstamību visā pasaulē, un viņa viesošanās Latvijā ikreiz ir liels notikums. Jau šo svētdien, 13. maijā, plkst. 21.35, LTV1 būs skatāms izcilā diriģenta un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerts. Koncerta programmā būs iespējams baudīt Sergeja Prokofjeva 1. vijoļkoncertu, Džoakīno Rosīni uvertīru operai “Vilhelms Tells”, Riharda Štrausa simfonisko poēmu “Dons Žuans” un Morisa Ravēla “Valsi”.

Koncertcikls „Dzimuši Latvijā” ir Latvijas valsts simtgades notikums, kura ietvaros Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas koncertzālēs.

“Pateicoties Latvijas Televīzijai, tā ir unikāla iespēja visā Latvijā redzēt vienu no pasaules izcilākajiem diriģentiem Marisu Jansonu ar savu orķestri viesojamies mūsu Nacionālajā operā. Latvijas Televīzija plaši atspoguļo Latvijas simtgades svinību pasākumus ēterā, un šis ir viens no nozīmīgākajiem gada koncertiem, ko LTV ir iespēja parādīt saviem skatītājiem. Koncerts būs skatāms vakarā uzreiz pēc “Panorāmas”. Koncerta pieslēguma vadītāja televīzijā būs LTV raidījuma “Kultūras ziņas” vadītāja, žurnāliste Eva Johansone, kura pastāstīs skatītājiem ar koncertā izpildīto programmu pirms katra skaņdarba,” koncerta nozīmi izceļ Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Koncertu tiešraidē būs iespējams dzirdēt Latvijas Radio 3 – Klasika tiešraidē 13. maijā, plkst. 19.00. Tiešraidi pārraidīs arī Igaunijas sabiedriskais radio, bet vēlāk arī citas Eiroradio dalībvalstis. Savukārt 13. maija vakarā, plkst. 21.35, koncertu varēs vērot LTV1 skatītāji.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru