Ieviešot jaunu pieeju, “Clean R” padara atkritumu šķirošanu Rīgā ērtāku un vieglāk saprotamu

Lai Rīgas iedzīvotājiem padarītu atkritumu šķirošanu parocīgāku, vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” šogad pakāpeniski ievieš tā dēvēto trīs konteineru pieeju, kas paredz plastmasas un papīra iepakojuma savākšanai izmantot vienu konteineru, nevis divus, kā līdz šim. Šobrīd jaunā pieeja ir ieviesta vairāk nekā pie puses no “Clean R” apsaimniekotajiem namiem. Pāreju plānots pabeigt līdz 2019. gada sākumam.

Ieviešot jauno pieeju, pie daļas “Clean R” apsaimniekoto namu Rīgā ir jau izvietoti jaunie, jauktajam iepakojumam paredzētie konteineri, kur drīkst izmest trīs veidu šķirotos atkritumus – makulatūru un kartona iepakojumu, PET pudeles, plastmasu un iepakojuma plēves, kā arī metālu (piemēram, konservu kārbas, dzērienu bundžas u.c.). Tādējādi iedzīvotājiem atkritumu šķirošana kļūst vienkāršāka – sadzīves atkritumi metami vienā, stikls otrā, bet pārējais iepakojums trešajā konteinerā. Pirms izmest atkritumus, ikvienam svarīgi pārliecināties, kādam materiālam paredzēts kāds konteiners, apskatot uzlīmi uz konteinera.

“Mūsu novērojumi liecina, ka pie Rīgas daudzdzīvokļu namiem savāktie šķirotie atkritumi vienmēr ir jāpāršķiro vēlreiz. Lai arī daļa iedzīvotāju cenšas šķirot atkritumus, vienmēr atrodas kāds, kurš šķirotajiem atkritumiem paredzētajos konteineros iemet neatbilstošu atkritumu veidu, tādējādi sabojājot to saturu. Tāpēc mūsu uzņēmums veic visu savākto atkritumu pāršķirošanu uz šķirošanas līnijas. Plastmasas iepakojuma, makulatūras un metāla iepakojuma savākšana vienā konteinerā atvieglos šķirošanu iedzīvotājiem. Tādējādi mēs ceram, ka arvien vairāk Rīgas iedzīvotāju sāks šķirot atkritumus aktīvāk,” uzsver “Clean R” valdes loceklis Guntars Levics.

Ir trīs svarīgi iemesli, kādēļ “Clean R” Rīgā ievieš jauno sistēmu. Pirmkārt, jaunā pieeja iedzīvotājiem ir draudzīgāka un vienkāršāka. Uzņēmums uzskata, ka sabiedrība pie atkritumu šķirošanas ir jāpieradina pakāpeniski. Vieglāk ir uzsākt šķirošanu, vispirms nodalot no sadzīves atkritumu plūsmas iepakojumu (stiklu, kartona un plastmasas iepakojumu) un ar laiku to pašu darot ar citiem atkritumiem, piemēram, baterijām, spuldzēm, mazo sadzīves tehniku u.c.

Otrkārt, trīs konteineri ierobežotajā pilsētvidē aizņem mazāk vietas. “Clean R” nereti nākas saskarties ar situācijām, kad iedzīvotājiem ir vēlme novietot papildu konteinerus šķirotajiem atkritumiem, taču vietas trūkuma dēļ tas nav bijis iespējams.

Trešais iemesls, savācot trīs atkritumu veidus ar vienu atkritumu izvešanas automašīnu, ir vienkāršāka un videi draudzīgāka loģistika. Tas nozīmē mazāk kaitīgo izplūdes gāzu izmešu atmosfērā, kā arī ietaupīta degviela.

Par “Clean R”

“Clean R” ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 1300 strādājošo un nodrošina plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu. Klientu skaits pārsniedz 30 000. “Clean R” piedāvā gandrīz 40 pakalpojumus tādās jomās kā atkritumu apsaimniekošana, privāto un publisko īpašumu uzturēšana, tostarp telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšanu, labiekārtošanu, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšanu. Kopš 2014. gada “Clean R” ir 100% Latvijas kapitāla kompānija. 2016. gadā uzņēmums strādāja ar 17,8 miljonu eiro apgrozījumu.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru