Sāls saldākām un lielākām bietēm un pret fitoftorozi
Pamanījāt, ka bietes sakne pēc izmēra drīzāk atgādina redīsu? Pavisam maz un nesalda biete – tas vēl nav iemesls skriet uz veikalu pēc ķimikālijām. Pagatavojiet sāls šķīdumu: ūdens spainim pievienojiet 50 gramus parastās vārāmās sāls. Ar šo šķīdumu vajag bietes piebarot, bet ne ierastā veidā – zem saknēm, bet gan 10 centimetru attālumā no auga. Ņemiet vērā, ka tādu piebarošanu izmanto, ja bietēm ir ir izveidojušās vismaz 8 īstas lapas!
Sāls papildus priekšrocība – spēja pretoties fitoftorozei. Esat pamanījuši tās pirmās pazīmes uz tomātu augiem? Nesteidzieties veikalā iegādāties līdzekļus cīņā ar sēnīšu saslimšanu. Lai izglābtu augļus, vajag vienkārši paātrināt to augšanu. Šeit jums palīdzēs parastā sāls. Paātrināt augļu nobriešanu var uz lapu nokrišanas rēķina. Izšķīdiniet 100 gramus sāls 1 litrā ūdens, rezultātā iegūsiet koncentrētu šķīdumu. Ar šo maisījumu apsmidziniet tomātu lapas. Pēc kāda laika tās paliks dzeltenas un nokritīs, bet viss auga spēks tiks veltīts augļu nobriešanai. Starp citu, smalkā plēvīte uz tomātiem pasargās tos no tālākas inficēšanās ar fitoftorozi.
Cukurs pret tārpiem
Ar tiem jācīnās īpašā veidā. Uztaisiet biezu cukura sīrupu. Bet tādu, lai tas paliktu lipīgs, bet atdziestot nepārvērstos par karameli. Salejiet sīrupu trauciņos un nolieciet pie dobēm, kur novēroti tārpi. Papildus katrā traukā ieberiet šķipsniņu sausā rauga. Pēc kāda laika sāksies rūgšanas process, kura smarža pievilinās tārpus. Kaitēklis aizlidos uz trauku un tur arī paliks, jo pielips pie cukura sīrupa.