Kad mamma kļuva veca…

Es atceros mammu, kad viņa vēl bija jauna savu pirmo mazbērnu omīte. Dedzīga, par sevi pārliecināta: paņēma abus mazbērnus, iesēdināja tos auto aizmugurējos sēdeklīšos, kāpa pie stūres un brauca uz dārzu.

“Dārzeņiem jānāk tikai un vienīgi no sava dārza!”, “Katru dienu jāvāra svaiga zupa!” Viņai vienmēr katrā jautājumā bija savs viedoklis, kas balstīts uz dzīves laikā iegūto pieredzi. Aktīva dzīves nostāja: “Jums nekā nav ledusskapī? Es gaļas galertu atnesu!”, “Še, paņem naudiņu un nopērc sev beidzot siltu ziemas jaku!”, “Znotiņ, tu neproti plauktu taisni pieskrūvēt? Skaties, kā tas darāms!” Nu, jūs jau saprotat, kā tas ir.

LASI VĒL: Šis ir vissenākais un visprecīzākais horoskops. Un kas jūs esat saskaņā ar šo horoskopu?

Kādas ir divas galvenās problēmas, kādas jaunajai paaudzei rodas ar vecajiem? Tie ir: “Paldies, taču nelieniet mūsu dzīvē” un “Viņiem nav nekādas intereses par saviem mazbērniem, viņi dzīvo savu dzīvi.” Mēs vai nu cenšamies iegūt paši savu dzīvi bez viņiem, vai arī sūkstamies par to, ka vecvecāki nevēlas mums palīdzēt. Taču mēdz gadīties arī tas, ka abi šie aspekti ir vienā grozā liekami.

Un tad vienā brīdī jūs saprotat, ka omīte vairs nevar salasīt visus nokritušos ābolus. Viņa vairs nedodas pastaigās pa mežu pēc ogām un sēnēm ar mazbērniem, jo viņai lauž kājas. Viņa vairs nevar aizvest mazbērnus uz bērnu laukumiņu un stundu sēdēt viņiem blakus, jo no ilgas sēdēšanas ārkārtīgi sāp mugura. Viņai ir grūti savākt bērnus no bērnu dārza, jo viņu grupiņa atrodas trešajā stāvā. Ko tur vairs – viņa pat ar autobusu vairs nebrauc pie mums, lai gan dzīvo blakus esošajā mikro rajonā. Pēc šāda brauciena parasti ilgi sēž koridorā, cenšoties atgūties no tālā ceļa.

Jūs samaziniet omītei radīto slodzi: pieņemat darbā auklīti, prasiet brāļu un māsu palīdzību. Taču, ja ilgi neprasāt viņai palīdzību ar mazbērniem, viņa apvainojas. “Jūs pavisam par mani aizmirsuši esat,” viņa stāsta. “Es neesmu jums vairs vajadzīga?”, “Jūs saprotat, ka tas man ir kā darbs, kuru atņemot man vairs nav jēga dzīvot.”

Pakāpeniski viņas dzīvi sāk piepildīt daudz kas cits: nemitīgas apskates poliklīnikā, regulāra pieslēgšanās pie sistēmas, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešamajām barības vielām, kā arī ikmēneša brauciens uz aptieku pēc visiem izrakstītajiem medikamentiem. Vai arī vienkārši skatīties visas savas mīļākās TV pārraides. Tagad, ņemot vērā viņas pensionāra apburto trijstūri (poliklīnika- aptieka – seriāli) jums ir jāspēj atrast tajā visā arī sava vieta, kas būs daudz citādāka, nekā agrāk.

Šķir nākošo lapu un lasi turpinājumu 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru