Frāzes, kuras nogalina jebkuru laulību

oDaudzi no mums šīs frāzes lieto katru dienu, tādējādi pakāpeniski izjaucot attiecības. Jūs taču nevēlaties visu sabojāt? Tad uzziniet, kādas frāzes nekādā gadījumā nevajag teikt attiecībās ar savu partneri!

“Tu nekad nemazgā traukus. Viņi jau ir pārvērtušies par instalāciju”

Pirmkārt, intonācija. Apvainojumi prasa aizsargāties, uzbrukums – pretoties. Sajūtat dinamiku? Jūs esat kā bundzinieks, kurš sākumā dod ritmu visai dziesmai. Tālāk jau trauki būs aizmirsti, bet gribēsies apspriest arī citas tēmas, bet jūsu saziņas ritms jau paliks tāds pats: “Uzbrūku, aizstāvies!”

Otrkārt, vārds “nekad”, kas jūsu sarunās nedrīkstētu skanēt, tāpat kā “vienmēr”, “vispār”, un “tu vienmēr”, stāsta Samanta Rodmane (Samantha Rodman), psiholoģe no Tahoma – parka (Merilenda).

“Tu esi slikts tēvs/nederīgs mīļākais”

Tādus vārdus ir grūti aizmirst. Kāpēc? Mēs esam pienākuši parāk tuvu lomām, ar kurām partneris sevi identificē kā personību. Šīs lomas vīrietim ir ļoti svarīgas, tās labāk neapšaubīt. Vienmēr ir cits veids – var pateikt, piemēram: “Es nopirku biļetes uz kino, mūsu meitenēm tā patīk ar tevi kopā skatīties jaunas filmas”, iesaka Gerijs Ņūmans (Gary Newman), psihoterapeits no Maijami, Arizonas.

“Tu runā tieši tāpat, kā tava māte”

Jūs ieejat teritorijā, kura jums nepieder. “Rīts, saule, mamma cep pīrādziņus…” Kāda saulaina ainiņa. Tāda frāze var skanēt tikai vienā gadījumā – ja tā tiek izrunāta ar apbrīnas pilnu intonāciju. Un liekas, ka mēs esam novirzījušies no sarunas tēmas, atgādina Šerona O’Nīla (Sharon O’Neil), ģimenes psihoterapeite. Jūs tagad esat divatā. Atcerieties, cik ļoti jums pazīšanās sākumā to gribējās – vienkārši palikt divatā, un, lai neviens jums netraucētu. Tad, kāpēc padarīt jūsu sarunu pārāk pārpildītu?

“Nevaru ciest, kad tu tā dari” (pateikts skaļi, viņa draugiem vai ģimenei klāt esot)

O, šis ir pilnīgs un absolūts NĒ laulībai. Atcerieties un nekad tā nedariet, saka Bekija Vetstouna (Becky Whetstone), ģimenes terapeite no Litlrokas, Arizonā. Tā vīrieši ir iekārtoti. Pasakiet šo pašu frāzi divatā, un jūsu partneris mierīgi to uzklausīs. Problēma jau nav pašā frāze, bet gan tajā, ka jūs paziņojat par savu naidu klāt esot tiem, kuri uzskata jūs par vienu veselu un kuru viedoklis vīrietim ir ne mazāk svarīgs.

Šķir nākošo lapu un lasi turpinājumu 

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

Pievienot komentāru