BNP Paribas akcijas strauji pieauga pēc tam, kad Francijas banka publicēja labus ceturtā ceturkšņa rezultātus, neto ienākumiem pieaugot par 15,7% līdz 2,32 miljardiem eiro un palielinot dividendes.
UBS strauji samazinājās, jo peļņas rādītāji neatbilda aplēsēm, un tās izpilddirektors Serdžio Ermotti brīdināja par pieaugošajām Šveices kapitāla prasībām.
BNP Paribas un UBS Group AG pagājušajā ceturksnī uzrādīja krasi pretējus peļņas rezultātus, kas otrdien to akciju kursu mainīja pretējos virzienos.
Kamēr Francijas BNP Paribas līdz rīta tirdzniecībai Eiropā pieauga par 2,3 % pēc tam, kad tika uzrādīta lielāka peļņa, nekā gaidīts, un palielinātas akcionāru izmaksas, Šveices UBS noslīdēja pat par 5,4 %, jo tā peļņa neatbilda aplēsēm un brīdināja par pieaugošajām kapitāla prasībām, kas ietekmē perspektīvas.
BNP Paribas, kas ir lielākais aizdevējs eirozonā pēc aktīvu apjoma, ceturto ceturkšņa neto peļņa pieauga par 15,7 % līdz 2,32 miljardiem eiro, pārsniedzot analītiķu prognozes par 2,24 miljardiem eiro. Ieņēmumi pieauga par 10,8 % līdz 12,1 miljardam eiro, arī pārsniedzot prognozes.
Investīciju banku darbība bija galvenais izaugsmes virzītājspēks, un korporatīvo un institucionālo banku ieņēmumi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieauga par 20,1 %. Globālo tirgu ieņēmumi pieauga par 32,4 %, ko veicināja akciju tirdzniecības pieaugums par 30 % un fiksēta ienākuma, valūtu un preču tirdzniecības pieaugums par 34,2 %.
Labus rezultātus uzrādīja arī globālā banku darbība un konsultāciju pakalpojumi, kas Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā palielinājās attiecīgi par 10,8% un 35,7%.
Citās nodaļās rezultāti bija dažādi. Komercbanku, privātpersonu apkalpošanas un pakalpojumu segmentā ieņēmumi pieauga par 4,7%, savukārt apdrošināšanas un ieguldījumu pārvaldīšanas segmentā ieņēmumi palielinājās attiecīgi par 13,4% un 10,8%. Tomēr līzinga un patēriņa finansēšanas segmentu ietekmēja lietoto automobiļu cenu kritums, kas negatīvi ietekmēja kopējo banku privātklientu apkalpošanas ienesīgumu.
BNP Paribas nedaudz pārskatīja savu rentabilitātes mērķi, samazinot materiālā pašu kapitāla atdeves (ROTE) mērķi 2025. gadam līdz 11,5 % no iepriekš noteiktā diapazona 11,5-12 %. Tā joprojām ir pārliecināta, ka līdz 2026. gadam sasniegs 12% ROTE, ko veicinās izmaksu samazināšanas pasākumi un gaidāmie ieguvumi no AXA Investment Managers iegādes 5,1 miljarda eiro vērtībā, kuras pabeigšana paredzēta gada vidū.
Banka atalgoja akcionārus ar dividenžu palielinājumu līdz 4,79 eiro par akciju, kas ir 4,1 % pieaugums no 2023. gada. Tā arī paziņoja par jaunu akciju atpirkšanas programmu 1,08 miljardu eiro apmērā 2025. gada otrajā ceturksnī. Sākot ar šo gadu, BNP ieviesīs pusgada starpposma dividendes, un sākotnējā izmaksa septembrī aptvers 50% no pirmā pusgada neto peļņas uz akciju.
UBS ziņoja par ceturtā ceturkšņa tīro peļņu 770 miljonu ASV dolāru (745 miljonu eiro) apmērā, kas palielinājās salīdzinājumā ar zaudējumiem 279 miljonu ASV dolāru (270 miljonu eiro) apmērā gadu iepriekš. Neraugoties uz šo pavērsienu, bankas peļņa uz vienu akciju atšķaidītajā vērtībā bija 0,23 ASV dolāri (0,22 eiro), kas ir krietni zemāka par analītiķu prognozētajiem 0,30 ASV dolāriem (0,28 eiro).
Ceturkšņa ieņēmumi pieauga līdz 11,64 miljardiem ASV dolāru (10,75 miljardiem eiro) salīdzinājumā ar 10,86 miljardiem ASV dolāru (10,04 miljardiem eiro) gadu iepriekš, taču tie neatbilda vienprātīgajām aplēsēm, kas bija 11,17 miljardi ASV dolāru (10,32 miljardi eiro).
UBS paziņoja par dividendēm 0,90 ASV dolāru apmērā par akciju un plāno 2025. gada pirmajā pusgadā atpirkt akcijas 1 miljarda ASV dolāru (920 miljonu eiro) apmērā, bet otrajā pusgadā plānots atpirkt vēl 2 miljardus ASV dolāru (1,85 miljardi eiro).
Izpilddirektors Serdžio Ermotti pārliecināja investorus, ka UBS ir guvusi panākumus, integrējot Credit Suisse, ko tā iegādājās 2023. gada vidū. Tomēr banka saskaras arī ar pieaugošām regulējošām kapitāla prasībām, kas varētu ietekmēt peļņu nākotnē.
“Pēc Credit Suisse bankrota Šveice apsver būtiskas izmaiņas savā kapitāla, noregulējuma un regulatīvajā režīmā, kas, ja tiks ierosinātas un pieņemtas, var ievērojami palielināt mūsu kapitāla prasības vai UBS radīt citas izmaksas. Šie faktori rada lielāku nenoteiktību attiecībā uz nākotni vērstiem paziņojumiem,” teikts UBS ceturkšņa ziņojumā.