8 lieliski superēdieni, kas stiprinās tavus zobus un novērsīs emaljas bojāšanos

Tavs smaids bieži vien ir pirmais iespaids par tevi, kāds rodas cilvēkiem. Ja tu vēlies būt drošs, ka tavs pērļu baltuma smaids paliek spēcīgs, tad tev par to būtu jāparūpējas.

Lai arī regulāra zobu tīrīšana un mutes dobuma skalošana ir obligāta, arī ēdieni, kurus tu ēd, spēlē būtisku lomu tava mutes dobuma veselības uzturēšanā.

Superēdieniem ir daudzas priekšrocības tavam ķermenim, bet tu varbūt nemaz nenojaut par to priekšrocībām attiecībā uz taviem zobiem. Ja tu meklē papildus aizsardzību, tad tev būtu jāpārskata ēdieni, kurus ēd. Gribi uzzināt vēl? Lasi tālāk, un uzzini, kādus ēdienus tev vajadzētu ēst, lai saglabātu perfektu smaidu!

 1. Šokolāde
  Šokolādes mīļotāji droši vien laimē staro! Tumšā šokolāde ir lielisks zobu aizsardzības avots. Šokolādē ir kakao, un kakao sastāvā ir tanīns. Tanīns palīdz aizsargāt zobus no bojājumiem un samazina smadzeņu iekaisumu. Vēl viens pluss ir tāds, ka tumšajā šokolādē ir antioksidanti, kas palīdz cīnīties ar kaitīgajām baktērijām mutes dobumā. Visbeidzot ir kāds iemesls, lai apēstu vairāk šokolādi.
 2. Selerija
  Līdz ar kraukšķīgo gabaliņu selerija sniedz ko vairāk par atsvaidzinošu uzkodu; tā palīdz arī taviem zobiem. Selerijā atrastās šķiedras tīra zobus, un selerijas ilgāka košļāšana veicina veselīga pH līmeņa veidošanos tavā mutē. Rezultāts? Tava zobu emalja būs pasargāta no aplikuma veidošanās.
 3. Piens
  Piens ir lielisks vitamīna D avots, kas veicina spēcīgu zobu un kaulu veidošanos. Regulāra piena dzeršana palīdzēs atjaunot emalju un padarīs zobus stiprākus. Laktozes nepanesamība? Tad izvēlies sojas pienu.
 4. Āboli
  Āboli ir lielisks vitamīnu avots un dabisks zobu tīrīšanas variants. Ābolus dēvē par dabisku risinājumu un norāda, ka ābolu tekstūra palīdz kārtīgi iztīrīt zobus. Rakstā ieteikts ēst ābolu pēc katras maltītes, lai mazinātu palieku daudzumu no ēdiena.
 5. Apelsīni
  Apelsīnos atklātā skābe un vitamīni darbojas kā dabīgs tavu zobu tīrītājs un skalotājs. Tomēr, vajadzētu izvairīties no tā, ka skābe uz zobiem paliek ilgstoši, jo tā var bojāt emalju. Atceries izskalot zobus, lai novērstu šādu problēmu.
 6. Pētersīļi
  Pētersīlim piemīt dabiskas īpašības, kas atsvaidzina elpu un novērš baktērijas, kas var bojāt tavu zobu emalju. Iesakām košļāt pētersīļus nevis košļājamo gumiju, lai iegūtu svaigu elpu.
 7. Siers
  Siers palīdz neitralizēt skābes tavā mutē, kas palīdz pasargāt zobu emalju un pārliekas nolietošanās. Tu vari apēst mazu siera gabaliņu pēc vakariņām, lai izvairītos no aplikuma.
 8. Sēnes
  Sēnes ir labs vitamīna D avots, un ka tās palīdz uzsūkt kalciju, kas savukārt stiprina zobus.

Vai esi ieinteresēts pasargāt savus zobus? Pamēģini kādu no šiem superēdieniem! Neaizmirsti padalīties ar draugiem, ko jaunu iemācījies.

Avots: remedydaily.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru