8 dabiski veidi, kā ārstēt rozāciju – sejas apsārtumu

Rozācija ir hronisks sejas stāvoklis, kas izraisa sejas sārtumu un pūtīšu veidošanos. Precīzs iemesls, kas izraisa rozāciju, nav zināms.

Tomēr tiek domāts, ka tas var būt saistīts ar tādiem iedzimtiem un vides faktoriem kā sejas pakļaušana saules iedarbībai vai piedalīšanās spraigā darbībā. Ir ziņots, ka simptomu atstāšana bez ievērības un neārstēšana iespējams laika gaitā pasliktinās ādas stāvokli.

Lai arī šādai ādas problēmas ārstēšanai nav zāļu, ir veidi, kā ādu kopt, lai mazinātu simptomus. Paskatīsimies uz dažiem, vienkāršiem, mājās pagatavojamiem līdzekļiem, kas var palīdzēt uzlabot jūsu ādas stāvokli. Tu būsi pārsteigts, cik vienkārši tie ir!

 1. Auzu pārslas
  Auzu pārslu nomierinošās īpašības ir ļoti noderīgas “sarkanās sejas” simptomu ārstēšanā. Auzu pārslas ir slavenas ar savām spējām mazināt sarkanumu un nomierināt ādu. Tās darbojas arī kā maigs pīlings.
  Lai izmantotu auzu pārslas simptomu mazināšanai, samaisi divas ēdamkarotes auzu pārslu ar pietiekošu daudzumu ūdens, lai varētu apsmērēt seju. Likt tieši uz problemātiskajām vietām.
 2. Alveja
  Alveju kā uzticams līdzeklis cīņā ar rozāciju. Pretiekaisuma īpašības palīdz mīkstināt ādu un veicina ārstēšanu. Ieteicams divas reizes nedēļā uzreiz uz seju lietot želeju tieši no auga.
  3. Stresa vadība
  “Sarkanās sejas” uzliesmojumu var izraisīt stress. Ja pamani saistību starp sava stresa līmeņa un sarkanuma apjomu uz tavas sejas, tad tev vajadzētu mēģināt atpūsties. Apsver iespēju apmeklēt tādas mierīgas aktivitātes kā joga, elpošanas tehnikas vai pat vingrošanu. Stresam ir milzīga loma tavas vispārējās veselības stāvoklī, un dažos gadījumos tas var ietekmēt tavu ādu. Samazinot saspīlējumu un trauksmi dzīvē var uzlabot ādas stāvokli.
 3. Kokosriekstu eļļa
  Kokosriekstu eļļai ir daudzi un dažādi pielietojumi. Kokosriekstu eļļu var lietot ārīgi vai iekšķīgi, lai mazinātu aptūkumu un veicinātu jaunu, veselīgu ādas šūnu veidošanos.
 4. Medus
  Medus jau gadsimtiem ilgi ir ticis izmantots daudzu veselības un ādas problēmu ārstēšanā. Mīkstinošās īpašības kopā ar enzīmiem un baktēriju apkarošanas spēju padara šo līdzekli par perfektu izvēli “sarkanās sejas” ārstēšanā. Lietošana: medu uzsmērē tieši uz ādas.
 5. Tējas koka eļļa
  Tējas koka pretiekaisuma un savelkošās īpašības var palīdzēt cilvēkiem, kuriem ir “sarkanā seja” vai citas ādas problēmas. Eļļu var uzklāt tieši uz ādas problemātisko vietu.
 6. Ābolu sidra etiķis
  Ābolu sidra etiķa lietošana var palīdzēt iegūt veselīgāku ādu. Ābolu sidrā atklātās pretiekaisuma īpašības var mazināt sarkanumu un nomierināt ādu. Jūs varat izvēlēties iedzert divas ēdamkarotes pirms ēdienreizes katru dienu vai arī smērēt to uz ādas.
 7. Gurķis
  Gurķa atvēsinošais efekts var palīdzēt atvieglot ādu. Gurķu maskas lietošana uz sejas var mazināt sārtuma parādīšanos un pūtītes.

Esi gatavs šos veidus izmēģināt? Neaizmirsti padalīties ar draugiem, lai uzzinātu, ko viņi domā!

Avots: remedydaily.com

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru