6 aristokrātiskās audzināšanas noteikumi, kuri joprojām ir aktuāli

Lai gan mūsdienu sabiedrībā jautājums par labu audzināšanu nav vairs tik aktuāls, tas tomēr ik pa laikam tiek apspriests. Lielākoties mūsdienās tiek runāts par to, ka cilvēkam nepieciešams būt veiksmīgam un labi nodrošinātam, tādējādi atliekot manieres otrā plānā. Taču, vai ir iespējams, ka rupjš, neaudzināts, agresīvs un neuzmanīgs uzņēmējs spēs nodrošināt pilnvērtīgus apstākļus sava biznesa augšanai? Diez vai… Arī reputāciju ir nepieciešams nopelnīt. Tāpēc, pirms nolemjat savai atvasei novēlēt veiksmi dzīvē, ieguldiet viņā to, ko varat, proti, labas audzināšanas manieres.

Česterfīlds manieres mēdz dēvēt par “aizsardzību no sliktām manierēm”. Tā patiesībā arī ir: tas ir cilvēks, kuram jau bērnībā tika iemācītas spējas sevi novērtēt, būt spēcīgam, taču ar prātu izmantot savas spējas un spēku, cienīt un kopt sevi, kā arī neļaut sevi nolaist zemāk par zemi. Protams, ka katriem likumiem ir arī savi izņēmumi, taču tas nemaina faktu, ka vispār saglabājas zināmi noteikumi.

Visos laikos par vislabākajām audzināšanas manierēm tika uzskatītas tieši aristokrātiskās – un saprotams, kādēļ tas ir tieši tā.

Šķir nākošo lapu un uzzini noteikumus 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru