Vitālija Manska dokumentālā filma “Putina liecinieki” dodas pie Latvijas skatītājiem

Ar izpārdotu seansu Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā (RigaIFF) Vitālija Manska dokumentālā filma “Putina liecinieki” ir uzsākusi ceļu pie Latvijas skatītājiem. 25. oktobrī tas sākās ar seansu Madonā, no 26. oktobra filmu var noskatīties Ventspilī, no 30. oktobra Cēsīs un no 1. novembra arī Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”. Vēlāk novembrī filma tiks demonstrēta arī Jēkabpilī, Kuldīgā un citur.

Dokumentālā filma Putina liecinieki sniedz ieskatu Kremļa aizkulisēs 2000. gadā, kad Vladimirs Putins pirmo reizi tika ievēlēts par Krievijas prezidentu. Šodien, skatoties pirms 18 gadiem filmēto materiālu, tā laika notikumi ir ieguvuši citu nozīmi. RIGA IFF radošā direktore Sonora Broka filmas aktualitāti mūsdienās raksturo kā skumji paradoksālu – Putina liecinieki ir iespēja pārcelties uz laika nogriezni, kad kaimiņvalstī aizsākās jauns laikmets.

Nacionālā Kino centra vadītāja kinokritiķe Dita Rietuma filmu raksturo kā “vienu no dekādes spēcīgākajām dokumentālajām filmām”. Pats režisors par filmu saka: “Latvija ir pirmā valsts bijušās PSRS teritorijā, kur filma Putina liecinieki tiek izrādīta kino teātros. Un Krievijas pilsoņu diaspora Latvijā ir pirmajā vietā pasaulē, mērot pēc procentuālā atbalsta Putinam pēdējās vēlēšanās. Tāpēc Latvijā, diemžēl, šī filma ir īpaši aktuāla”.

Pēc panākumiem Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā, kur Putina liecinieki ieguva galveno balvu dokumentālo filmu konkursā, filmu savās programmās iekļāvuši vairāk nekā 20 kinofestivālu, tai skaitā tādi prestiži kinoindustrijas pasākumi kā starptautiskie festivāli Toronto (Kanāda), Cīrihē (Šveice), Bergenā (Norvēģija), Stokholmā (Zviedrija), IDFA (Amsterdama Nīderlandē), Dok Leipzig (Leipciga Vācijā) un citi.

Filma Putina liecinieki ir trīs valstu kopražojums, ko veido studijas Vertov (Latvija), GoldenEggProduction (Šveice) un HypermarketFilms (Čehija). Filmas radošajā komandā Latvijas pusi pārstāv skaņu režisors Anrijs Krenbergs, komponists Kārlis Auzāns, montāžas režisore Gunta Ikere, arī režisors Vitālijs Manskis un producente Natālija Manska, kuri kopš 2014. gada beigām dzīvo un strādā Latvijā.

Filma tapusi sadarbībā ar TV kanāliem ZDF/Arte un Ķàñņīÿùåå āšåģÿ, Čehijas, Šveices un Latvijas televīzijām. Finansiāli filmas veidošanu atbalstīja Čehijas Filmu fonds, Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un CineForom (Šveice).

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru