Uzmanību! Kā samazināt degvielas patēriņu?

  1. Izmantojiet visekonomiskāko braukšanas režīmu

Ja auto iespējams uzstādīt ekonomisko vai arī ziemas braukšanas režīmu, neaizmirstiet to tiešām arī izmantot. Braucot ar vidēju ātrumu, iespējams ieekonomēt līdz pat 30% no degvielas patēriņa.

  1. Vienmēr sekojiet līdzi riepās esošajam spiedienam

Ja riepās ir mazāks gaisa spiediens par automobiļa ekspluatācijā noteikto, degvielas patēriņš var palielināties līdz pat 3%. Arī pārlieku piepumpētas riepas nav labākais risinājums, jo tad ir daudz lielāks risks, ka tās var pārsprāgt.

  1. Aizveriet ciet logus un izslēdziet kondicionieri

Daudzi nemaz nezina, ka degvielas patēriņš palielinās vidēji par 8%, ja braukšanas laikā tiek turēts vaļā logs (īpaši tad, ja tiek braukt ar ātrumu, kas ir lielāks par 50 km/h). Diemžēl arī kondicioniera darbība palielina degvielas patēriņu līdz pat 15%.

  1. Noslāpējiet motoru, ja auto ir jādarbojās tukšgaitā ilgāk par 1 minūti

Centieties izvairīties no sastrēgumiem, jo vidēji viena stunda, kas pavadīta sastrēgumos motoram darbojoties tukšgaitā, pielīdzināma nobrauktiem 60 km pa šoseju ar vidējo ātrumu 80 km/h.

  1. Nav ieteicams motoru sildīt 10 – 15 minūtes

Ilgstoša auto ieslidīšana ir lieka naudas tērēšana. Lai uzsāktu kustību, nepieciešams, lai motora temperatūras rādītājs kaut mazliet kustētos. Šajā momentā drīkstat pamazām uzsākt auto kustību.

  1. Izslēdziet visu nevajadzīgo

Vienmēr atcerieties savā auto izslēgt visu nevajadzīgo. Ja nelietojat miglas lukturus – izslēdziet tos. Ja nelietojat salona apgaismojumu – izslēdziet to. Šādā veidā iespējams ieekonomēt degvielu, ņemot vērā, ka iepriekš minētajos gadījumos degvielas patēriņš var palielināties par 5 – 10%.

  1. Sniedziet savam auto tikai kvalitatīvu degvielu

Neiesakām padoties lētās degvielas tirgotāju uzstādītajām lamatām. Šādā veidā pasargāsiet savu auto no iespējamiem bojājumiem un remontiem nākotnē.

  1. Iesakām iegādāties navigāciju, ja tāda auto vēl nav

Šis noderīgais palīgs ieekonomēs degvielas patēriņu, piedāvājot visizdevīgāko maršrutu galamērķa sasniegšanai. Tādā veidā iespējams ieekonomēt līdz pat 10% no degvielas patēriņa.

Noteikti pastāstiet par šo arī saviem draugiem!

AVOTS


 

Līdzīgi raksti

Viens komentārs

  1. Normunds

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *