Tiek paplašināta infrastruktūra atkritumu šķirošanai

Ventspils pilsētā atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstība tiek plānota ilgtermiņā, plānojot jaunas infrastruktūras izveidi vai esošās pilnveidošanu.

Šonedēļ, turpinot paplašināt šķirošanas iespējas Ventspils pilsētā, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” uzsāk papildus konteineru uzstādīšanu sadzīves atkritumu dalītai vākšanai.

Atkritumu šķirošana ir būtiska sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sastāvdaļa. Šobrīd stikla un plastmasas iepakojumu iespējams nodot 78 pilsētas teritorijā izvietotajos atkritumu dalītas savākšanas punktos daudzdzīvokļu namu pagalmos, pie lielveikaliem un skolām, kā arī šķiroto atkritumu savākšanas laukumos – Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a. Lai izveidotā infrastruktūra kļūtu vēl pieejamāka, tuvāko nedēļu laikā plānots pilnveidot 10 jau esošos atkritumu dalītas savākšanas punktus, kā arī izveidot 10 jaunus.

Katrā punktā tiks uzstādīti divi konteineri, kas paredzēti stikla un plastmasas iepakojuma uzkrāšanai. Lai atkritumu šķirošana sasniegtu galveno mērķi – no visiem atkritumiem atdalīt atkārtoti izmantojamus un pārstrādājamus atkritumus – svarīgi atkritumus šķirot pareizi, tādēļ aicinām iedzīvotājus sekot informācijai uz konteineriem. Stiklam paredzētajos konteineros drīkst ievietot tīras stikla pudeles un burkas, savukārt konteineros plastmasas iepakojuma šķirošanai – saplacinātas plastmasas pudeles no sadzīves ķīmijas, kosmētikas, kā arī plastmasas dzērienu pudeles, marķētas ar HDPE, LDPE, PET simboliem.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” mērķis ir radīt pēc iespējas ērtāku un ikvienam ventspilniekam pieejamāku infrastruktūru atkritumu šķirošanai un cer, ka uzstādītie konteineri palīdzēs ne tikai domāt zaļi, bet arī rīkoties.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru