Nekādi nevarēju tikt vaļā no iesnām trīs nedēļas. Līdz mana mamma saprata, ka iemesls tam visam ir šis…

Putekļi. Tādi sīki un visur esoši. Tu noteikti zini, cik grūti ir ar tiem cīnīties. Pilnībā atbrīvoties no putekļiem nav iespējams. Bet ir iespējams apturēt to uzmācīgo ekspansiju.

Putekļi sastāv no matu un ādas daļiņām, sporām, mājas dzīvnieku vilnas un blaugznām, spalvu fermentiem, papīra un auduma šķiedrām. Īstas šausmas astmas un alerģiju slimniekiem!

LASI VĒL: Mūsu slimības ir uzrakstītas uz sejas. Pilnais slimību saraksts

Šausmīgi? Nav īstais vārds. Bet nesteidzies pārdzīvot! Mēs pastāstīsim, kā izcīnīt kauju pret putekļiem ar minimālu piepūli.

Kā tikt vaļā no putekļiem

Tiec vaļā no putekļu slotām
Putekļu slotas tikai paceļ putekļus un izsvaida tos uz visām pusēm. Labāk samitrini lupatiņu un rūpīgi noslauki noputējušās virsmas.

Reizi nedēļā nomaini gultasveļu
Putekļu ērcītes ir īsta nelaime alerģiskiem cilvēkiem. Tās barojas no atmirušajām ādas šūnām. Tīra gultasveļa atņem viņām barojošo vidi.

Noslēp apģērbu plastmasas maisos
Tā tu ar vienu šāvienu nošausi divus zaķus. Apģērbs būs mazāk putekļains, bet no gaisa pazudīs tekstilšķiedras.

Iegādājies gaisa attīrītāju
Gaisa attīrītājs atfiltrēs putekļus, kas atrodas gaisā. No putekļu ērcītēm gaisa attīrītājs neatbrīvos, bet tiem, kas cieš no alerģijām un astmas, pamatīgi palīdzēs.

No plauktiem novāc sīkumus
Tiec vaļā no liekajām mantām – tās tikai uzkrāj putekļus.

Pacenties iztikt bez paklājiem
Putekļu ērcītes mīt, kā mēs jau noskaidrojām, gultasveļā. Paklājus arī tās neatstāj bez ievērības. Ja roka neceļas paklāju izmest, ja tas veiksmīgi iekļācies tava dzīvokļa interjerā, tad pēc iespējas biežāk to izsūc ar putekļusūcēju. Putekļu sūcējam jābūt ar ūdens filtru..

Izmanto mikrošķiedru darinājumus
Mikrošķiedra pievilina putekļu daļiņas, pateicoties elektrostatiskajam efektam. Mūsdienu ražošana piedāvā ne tikai lupatiņas no mikrošķiedrām, bet arī vākus un uzmavas putekļusūcējiem arī!

LASI VĒL: Putekļu ērcītes jūsu gultā, ir daudzu slimību iemesls. Šis vienkāršais risinājums palīdzēs jums tikt galā ar šo problēmu

Apavus atstāj priekšnamā
Dienas gaitā apavi savāc netīrumus, baktērijas un visādus citādus atkritumus. Lai slimīgie mikroorganismi nenokļūtu guļamistabā vai arī, nedod Dievs, virtuvē, atstāj tos labāk priekšnamā. Liec to darīt arī mājiniekiem!

Katru dienu slauki
Tur, kur nevari  sūkt, pastrādā ar birsti.

Taisi mitro uzkopšanu
Birste savāks putekļu atlikumus un novērsīs to tālāku parādīšanos.

Iztīri paklājus un pārklājus
Reizi mēnesī sarīko ģenerāltīrīšanu. Rūpīgi iztīri un izkrati visus paklājus, segas un spilvenus. Noteikti uzvelc respiratoru!

Vai mūsu padomi iedvesmoja tevi sākt tīrīšanu? Tad padalies ar draudzenēm sociālajos tīklos un ķeries pie lietas!

Avots: zacep.com 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru