Jauni fakti krāpnieka un “donžuāna” Daira Ābola lietā; Iesniegumu kļūst arvien vairāk

Gada sākumā radījumā „Īstenības izteiksme” stāstīts par Dairi Ābolu, kurš sevi dēvējis arī par Daini un Mārtiņu. Pēc policijas teiktā, vīrietis naudu pelnījis krāpšanās ceļā, vairākiem desmitiem cilvēku solot remontus, bet pēc avansa saņemšanas pazudis. Naudu viņš esot meklējis arī sieviešu makos, solot viņām mūžīgu mīlestību. Pusgada laikā par cietušajiem atzīto skaits ir pieaudzis, raksta Latvijas sbaiedrisko mediju portāls lsm.lv. 

Cietušo liecības rāda, ka Dairis Ābols ar likumu nedraudzējas sen. Par viņa, iespējams, negodīgo rīcību lasāms gan portālā sūdzības.lv, gan dažādos sociālajos tīklos. Pirmos iesniegumus policija sākusi saņemt jau pirms diviem gadiem.

Gada sākumā pie Latvijas Radio žurnālistes Svetlanas Ginteres vērsās viena no viņa draudzenēm. Viņa, saprotot, ka pielūdzēja vienīgais mērķis ir iedzīvošanās, abu sarunas sāka ierakstīt. Sieviete cerēja, ka tas būs pierādījums – vīrietis naudu prasījis un viņa aizdevusi.

Vairākus no ierakstiem sieviete iedeva arī Latvijas Radio. Lūk, viena no sarunām (sarunas ierakstu varat noklausities šī raksta beigās Latvijas radio sižetā sākot ar 41 sekundi):

Dairis: Naudu iedod, naudu! Tagad tu cietīsi! Cietīsi! Un raudāsi!
Marta: Man reāli nav, par ko braukt uz darbu. Man nav, par ko ēst. Man reāli vispār nav naudas.
Dairis: Cik jāmaksā?
Marta: Es tev uzrakstīju – bankai ir 480 [eiro]. Un man ir jāsamaksā tie divi, kuri ir reāli 900 eiro.
Dairis: Es tev rītdien iedošu pāris simtus.
Marta: Man neder pāris simti, saproti.
Dairis: Savu naudiņu tu dabūsi, bet mūsu attiecības būs beigušās uz visu mūžu. Es tev nopietni saku – uz visu mūžu! Mūs vairs nekas, nekas nesaistīs.
Marta: Mūs saista 15 000 [eiro].

Sieviete, kuru sauksim par Daci, stāstīja, ka Dairis šādi izrīkojies arī ar citām. Sākumā solījis mūžīgu mīlestību, vēlāk nozudis, bet, kad atgriezies, stāstījis par kādu nelaimi. To atrisināt varējusi sievietes nauda. Aizdevumus neatdevis un savām dāmām sācis draudēt.

Taču šo mēnešu laikā uz policijas galda galvenokārt nonākuši iesniegumi par krāpšanos,

solot remontus un pazūdot ar saņemto avansu. Viena no Ābola upuriem, pensionāre Janīna, ziemā Latvijas Radio pastāstīja, ka viņu mājas pagalmā Carnikavas novada Gaujā uzrunājis vīrietis, kurš sevi saucis par Daini. Puisis solījis salabot kundzes skursteni, uzstādīt palodzes un nobruģēt pagalmu. Teicis, ka viņas kaimiņiem remontu jau veicis un visi esot apmierināti. Viņam arī samaksāti 980 eiro…

Kad par šo afēru sāka runāt mediji, iesniegumu skaits dažādos Rīgas policijas iecirkņos pieauga. Janvārī, kad par notikušo stāstīja Latvijas Radio, uz policijas galda bija apmēram 10 cilvēku iesniegumi un kopējais zaudējumu apmērs – 36 000 eiro.

Šķir nākošo lapu, lasi turpinājumu un noklausies audiofailu!

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru