Iznāk Anitas Paegles bilžu grāmata bērniem par Rundāles pili

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” izdevusi pazīstamās ilustratores Anitas Paegles bilžu grāmatu “Rožu spoks”, kas stāsta par Rundāles pili. Grāmatas teksta autors ir Andrejs Vīksna.

Rundāles pils rēgs – Melnā dāma nelaimīgas mīlestības dēļ nespēj atrast mieru un, nemitīgi laužot rozes, bendē dārzā augošo rožu krūmu, par ko ir ļoti noraizējies pils saimnieks Imants Lancmanis. Palīgā dodas pati Rundāles pils: iemiesojusies divās porcelāna figūriņās, tā uzņemas tālu, bīstamu ceļojumu uz zemi, no kuras savulaik nācis mīlestības apliecinājums – rožu krūms, lai Melnā dāma beidzot uzzinātu, ka ir mīlēta, bet pils saimnieks varētu iedēstīt jaunu rozi.

Grāmatas ilustrācijās Anita Paegle smalki attēlojusi Rundāles pils interjeru un eksterjeru, radot īpašu veltījumu nozīmīgajam Latvijas kultūrvēstures piemineklim un tā ilggadējam kopējam Imantam Lancmanim. Šī grāmata ir Paegles unikālā mākslinieciskā rokraksta esence: viņas romantiskajās ilustrācijās dzīvais priekšmetiskojas, bet priekšmeti atdzīvojas, zūdot atšķirībai starp dabas un lietu pasauli, starp cilvēku un viņa radīto.

Anita Paegle ir viena no mūsdienu latviešu bērnu grāmatu ilustrācijas lielākajām autoritātēm. Viņa aktīvi strādā jau vairāk nekā trīsdesmit gadus un ir saņēmusi visas nozīmīgākās Latvijas grāmatu mākslas balvas – Jāņa Baltvilka balvu, Pastariņa prēmiju, balvu “Zelta Ābele” u.c. Viņas mākslinieciskais rokraksts kļuvis par klasisku latviešu mākslas vērtību.

Andrejs Vīksna darbojas prozā, dzejā un literatūras kritikā. Teksti līdz šim publicēti bērnu dzejas antaloģijā “Garā pupa”, interneta žurnālos “Satori”, “Punctummagzine”, izdevumos “Domuzīme”, “konTEKSTS” u.c.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda, AS “Antalis” un VAS “Latvijas Loto” atbalstu.

Ar visām izdevniecības “Liels un mazs” grāmatām var iepazīties mājaslapā www.lielsmazs.lv, par vislabāko cenu tās iespējams iegādāties gan izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12, gan mājaslapā. Grāmatas pieejamas arī visos lielākajos grāmatu veikalos, kā arī veikalā „M50”, kultūrpreču mājā “NicePlace”, grāmatnīcā “Mr. Page” un citviet.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru