Grupas izstāde “Kosmic Debris” Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

No 2018. gada 11. septembra līdz 13. oktobrim katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.30 kultūras pils “Ziemeļblāzma” izstāžu zālēs būs apskatāma grupas izstāde “Kosmic Debris”.

Kosmic – kosmisks. Tas attiecināms gan uz astronomiju un astroloģiju, gan reliģiju un pasaules izcelsmes mītiem. Kosmoss ir kas vairāk par debesīm, elli un zinātniski izskaidrojamām parādībām. Tas vilina cilvēku ar noslēpumiem un neizprotamiem fenomeniem. Noslēpums visplašākajā nozīmē ir cilvēks pats.

Debris – paliekas pēc dabas katastrofām vai cilvēku patvaļīgas darbības, kariem. Tie ir kaitīgi vai nekaitīgi izmeši, dažāda veida nosēdumi vai vienkārši laika nodeldētas lietas, kurām vairs nevar piemērot iepriekšējo pielietojumu, bet jāatrod jauns konteksts.

Izstādes mērķis ir parādīt radošo daudzveidību un tendences, ar kurām mākslinieki interpretē aktuālas tēmas. Autoru darbos mākslinieciskie izteiksmes līdzekļi korelē un pārklājas savā starpā, pielietojot elementus no dažādiem mākslas izpausmes veidiem (glezniecība, datorgrafika, performance, fotogrāfija, instalācija), provocējot un izaicinot domāt ārpus ierastajiem priekšstatiem par grafikas mākslas nozari.

Izstādē piedalās Māris Čačka, Gundega Evelone, Aigars Opincāns, Līva Rutmane, Ingrīda Pičukāne, Lāsma Pujāte, Ieva Saulīte, Kate Seržāne – mākslinieki, kuri izceļas ar savdabīgu un individuālu pieeju tēmām, kas vienlaikus skar intimitāti, personīgo un publisko telpu, kā arī sociālo vidi. Izstādes kuratore Ieva Saulīte.

Šī gada vasarā izstāde “Kosmic Debris” bija skatāma starptautiskā grafikas mākslas festivāla “Printmaking In” ietvaros Pērnavā, Igaunijā.

Ieeja bez maksas.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru