12 pazīmes, kas liecina par augstu cukura līmeni asinīs, kuras jūs ignorējat. Bet velti

Lielākais vairums cilvēku domā, ka tikai diabētiķiem ir paaugstināts cukura līmenis asinīs. Taču tas tā nav – jebkurš cilvēks var ar to slimot un pat neievērot, kāds ļaunums tiek nodarīts nervu sistēmai, asinsvadiem un orgāniem.

Mēs esam pārliecināti: lai novērstu sarežģījumus, svarīgi ir laicīgi atpazīt  traucējošos simptomus un pieņemt attiecīgos mērus.

Patstāvīga bada sajūta

Paaugstinātais cukura līmenis asinīs traucē glikozes nokļūšanai šūnās, kā rezultātā organisms nesaņem pietiekoši daudz enerģijas un ir spiests atkal un atkal prasīt ēst – veidojas apburtais loks.

Paaugstināts nogurums

Ja ir augsts cukura līmenis asinīs, organisms nespēj uzkrāt un pārstrādāt glikozi pareizi. Enerģija tiek izlietota neefektīvi, un organisma šūnas nesaņem “degvielu”, kura tām nepieciešama. Tā rezultātā cilvēks bieži jūtas ļoti noguris, pat bez iemesla.

Bieža urinēšana

Ja cukura līmenis ir pārāk augsts, ar to netiek galā nieres. Tāpēc organisms, cenšoties sabalansēt glikozes koncentrāciju asinīs un šūnās, šķīdina asinis ar šūnu iekšējo šķidrumu, tādejādi tuvinot glikozes koncentrāciju asinīs normas robežām. Rezultātā palielinās urinācijas nepieciešamība.

Sausums mutē un stipras slāpes

Sausums mutē un stipras slāpes – atbilde uz pārāk lielu šķidruma zudumu. Attiecīgo signālu smadzenēm sūta hipotalāms, kas novērtē asins atūdeņošanās līmeni un raida smadzenēm stipru slāpju sajūtu. Protams, no dzeramā nedrīkst atteikties. No dzērieniem gan labāk izvēlēties ūdeni un tēju bez cukura.

Svara zudums

Ja ir augsts glikozes līmenis jūs varat zaudēt svaru ļoti īsā laikā, pat ja ēdiet bieži, kalorijām bagātu ēdienu. Tam ir vairāki iemesli:

Šķidruma zudums biežās urinēšanas rezultātā noved pie zema šķidruma līmeņa visā organismā, un tas samazina svaru.

Ja ir nepietiekams insulīna daudzums glikozes metabolismam, organisms pārslēdzas un tauku dedzināšanu.

Liels urīna daudzums augsta glikozes līmeņa gadījumā liek organismam tērēt daudz kaloriju. Tādā veidā ķermenis “nomet” glikozes pārpalikumu.

Infekcijas slimības

Urīnceļu un rauga  infekcijas var būt gan vīriešiem, gan sievietēm. Tomēr biežāk tās vērojamas sievietēm, kurām ir augsts cukura līmenis asinīs un cukura diabēts. Liels cukura daudzums veido labvēlīgu vidi baktērijām.

Ādas sausums

Ādas sausums var norādīt uz augstu cukura līmeni asinīs pēc dažādām pazīmēm:

Biežā urinēšana atūdeņo organismu līdz tādam līmenim, ka ādas audi sāk izžūt.

Problemātiska kāju āda ir aterosklerozes pazīme – asinsvados veidojas sabiezējumi, un viens no šo  asinsvadu bojājumu veicinātājiem ir  cukura diabēts.

Nervu bojājums var traucēt normālai sviedru dziedzeru darbībai, bet tie, kā zināms , ietekmē ādas mitrumu.

 Grūtības ar koncentrēšanos

Augsts cukura līmenis asinīs traucē glikozes nokļūšanai galvas smadzeņu šūnās, tāpēc smadzenes nesaņem vajadzīgo enerģiju. Tas negatīvi ietekmē ātru domāšanu un lēmumu pieņemšanu.

Neskaidra redze

Izplūdis skatiens  arī ir augsta cukura līmeņa asinīs izraisīts atmiršanas efekts. Tā rezultātā cieš arī acu šūnas. Rezultātā tās deformējas un acs zaudē  spēju pareizi fokusēt.

Lēna brūču dzīšana

Augstais cukura līmenis asinīs bojā asinsvadus. Tas noved pie asinsrites traucējumiem, īpaši kāju un roku galos un pie nepietiekamas audu  “barošanas.”

Impotence

Grūtības ar erekcijas noturēšanu arī var liecināt par augstu glikozes līmeni asinīs. Vesela erekcija prasa veselus nervus, labu asinsriti un pareizi sabalansētus hormonus.  Taču liekais cukurs asinīs var negatīvi ietekmēt  katru no šīm sistēmām.

Uzbudināmība

Pēc pētījumu rezultātiem, cilvēki ar augstu cukura līmeni asinīs  ir vairāk uztraukti, uzbudināti un ar noslieci uz depresiju.

Smadzeņu darbība ir atkarīga no vienmēŗīgas barošanas ar glikozi, taču strauji tās  līmeņa lēcieni negatīvi ietekmē smadzeņu darbību.  Rezultātā mūsu garastāvoklis strauji mainās.

Cukurs tāpat ietekmē arī otru barības vielu, kas atbild par mūsu garastāvokli – hromu. Šis minerālis ir nepieciešams, lai uzturētu  stabilu cukura līmeni asinīs, jo insulīns, kas attīra glikozi no asinīm, bez tā normāli strādāt nevar.

Avots: adme.ru

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

Pievienot komentāru