Sezonu uzsāks Rīgas Volejbola skolas meiteņu komanda

Sestdien, 12. oktobrī sezonu uzsāks Rīgas Volejbola skolas meiteņu komanda treneru Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova vadībā. Lai arī lielākā daļa komandas vēl nav pat 18 gadus veca, šī meitenēm būs jau trešā sezona pieaugušo konkurencē.

2017./2018. gada sezonā komanda startēja Nacionālās līgas čempionātā Latvijā un spēja tajā izcīnīt uzvaru. Gadu vēlāk tika sperts liels solis uz priekšu izcīnīta uzvara Latvijas čempionātā, kā arī iegūta 3. vieta Baltijas līgā volejbolā. Tikai likumsakarīgi, ka arī šajā sezonā tiks sperts vēl viens solis uz priekšu, papildus startiem Latvijas čempionātā un Baltijas līgā, RVS komanda kļūs par pirmo sieviešu vienību no Latvijas, kas startēs CEV Chellenge CUP.

CEV Chellenge CUP ir otrs spēcīgākais sieviešu volejbola turnīrs Eiropā, kurā šogad startēs 38 komandas no visas Eiropas. Izloze jau ir notikusi, RVS komandai pretiniekos ir ielozēta komanda no Ungārijas – BEKESCSABAI Roplabda SE. Nākošajā kārtā tiks komanda, kura uzvarēs divu spēļu summā. Mājas spēle Rīga notiks 4. decembrī, bet atbildes spēle Ungārijā 18. decembrī.

Sestdien Rīgas meitenes aizvadīs savu pirmo spēli Baltijas Līgā sievietēm, sacenšoties ar TU/Bigbank komandu no Tartu. Spēle solās būt ļoti aizraujoša, jo abas komandas iepriekšējā sezonā ierindojās labāko trijniekā – RVS komanda ieņēma 3. Vietu, bet TU/Bigbank 2. vietu. Mājas spēles RVS komanda aizvadīs Rīgas Volejbola skolas sporta zālē – Cieceres ielā 9. Spēles sākums plkst. 18:00.

Komandas galvenais treneris Andrejs Odinokovs pastāstīja, ka komanda sāka gatavoties šai sezonai jau augusta sākumā, kad ļoti nopietni tika strādāts pie fiziskās sagatavotības, treniņi tika aizvadīti divas reizes dienā. Septembrī komanda piedalījās pārbaudes turnīrā Rīgā un Jelgavā, abos turnīros tika izcīnītas 2. vietas, kas liecina par to, ka komanda ir labā formā, bet ne vienmēr spēlēs meitenes var izpildīt to pašu ko treniņos.

Jautāts par komandas sastāvu treneris stāsta, ka ar sastāvu ir ļoti apmierināts, izdevies saglabāt komandas kodolu no pagājušā gada, komandu pametusi vienīgi Irbe Andike Lazda, kura devusies studēt un spēlēt volejbolu uz ASV, bet viņas vietā centrālā bloķētāja pozīcijā izdevies piesaistīt Terēzi Hrapāni, kura iepriekš spēlēja Francijā un ir stabila Latvijas izlases vērtība. Treneris arī uzsver to, ka lielākā daļa komandas vēl nav sasniegusi 18 gadu vecumu, bet praktiski visas meitenes ir Latvijas jauniešu vai pieaugušo izlases dalībnieces. Tāpat kā pagājušajā sezonā, arī šogad, komandas kapteine būs Kristīne Kramēna, bet uzbrukuma līdere, 2018. gada Latvijas labākā volejboliste – Marta Kamēlija Levinska. A.Odinokovs ir priecīgs, ka arī treneru sastāvs šai komandai ir nemainīgs, arī šajā sezonā viņam palīdzēs pieredzes bagātais Pāvels Seļivanovs. Runājot par turnīriem A.Odinokovs tos iedala trīs daļās – Latvija, Baltija un Eiropa.

1. Ja runājam par turnīriem Latvijā, mēs noteikti gribam un varam uzvarēt visas spēles šajā sezonā gan Latvijas Čempionātā, gan Latvijas Kausā.

2. Kad runa ir par Baltijas Līgu treneris atcerās, ka pagājušajā sezonā tika izcīnīta 3. vieta un uzreiz bilst, ka šogad noteikti jāspēlē finālā, jo uzskata, ka tikai spēlējot ar Baltijas labākajām komandām komanda var augt un attīstīties.

3. Šīs seonas lielais jaunums ir komandas dalība CEV Chellenge Cup, A. Odinokovs uzsver, ka šajās spēlēs komanda arī noteikti cīnīsies par uzvarām un cer, ka tas dos lielu grūdienu un attīstību ne tikai Rīgas Volejbola skolai, bet visam Latvijas sieviešu volejbolam kopumā.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru