Pirmo nākamās simtgades koncertu “Mīlestības vārdā. 18+” varēs vērot LTV ēterā

Pirmdien, 19. novembrī, laukumā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas tiks aizvadīts koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”. Tas ir nākamās simtgades pirmais koncerts, ko pasākuma radošā komanda nodēvējusi par “mīlestības manifestu nākotnei”. Koncertā tiks izpildītas 18 tautā iemīļotas dziesmas jaunā skanējumā. Koncerts sāksies plkst. 18.30, bet pārraide LTV ēterā un REPLAY.lv – plkst. 18.50.

Dziedātājs Shipsea (īstajā vārdā Jānis Šipkēvics) un reklāmas speciālists Gatis Mūrnieks kopā ar domubiedriem izveidojuši veltījumu vienaudžiem, kurā izskanēs dziesmas, kas sevī ietver mīlestības un degsmes apliecinājumus. Renāra Kaupera, grupas “Instrumenti”, Shipsea, Evijas Vēberes, Alises Jostes, Armanda Birkerta, grupas “Cosmos”, Reiņa Sējāna un citu mūziķu interpretācijā izskanēs dziesmas no “Turaidas rozes”, “Jauna mēness”, “Pērkona” un citu leģendāru grupu repertuāra.

Šķietami provokatīvais koncerta nosaukums ietver tā ideju – “18+” apzīmē tiecību uz nākotni un arī pasākuma mērķauditoriju – cilvēkus, kuri ir tuvu pilngadībai vai tikko to sasnieguši, un kuru rokās ir Latvijas nākotne. Kā vēsta koncerta idejas autori, “Mīlestības vārdā” ir izmantota kā atsauce uz Jāņa Zālīša grāmatu, kas savulaik latviešiem pavēra jaunus horizontus divu cilvēku mīlestības un intimitātes jomā, tomēr grāmatas otrais izdevums 1981. gadā tā atklātības dēļ tika aizliegts. Mīlestību koncerta veidotāji redz kā brīvības izpausmi, un pasākums ļaus ikvienam tā skatītājam sajust un piedzīvot mīlestību, kuras vārdā tapusi koncerta ideja.

“Mīlestības vārdā. 18+” – 19. novembrī plkst. 18.30 laukumā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas un plkst. 18.50 LTV1 ēterā un sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv (koncerts būs vērojams visā pasaulē, bez teritoriāliem ierobežojumiem).

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru