Piešķirtas LĀZA stipendijas medicīnas studentiem 2018

Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) stipendiāti 2018 ir zināmi. Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju 1000 USD apjomā šogad ieguvuši četri Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti – Ilva Bikanova (RSU/5 kurss), Krista Krūmiņa (RSU/5 kurss), Svjatoslavs Kistkins (LU/4 kurss) un Ilze Leve (RSU/ 5 kurss).

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda veicināšanas stipendijas (400 USD) ieguvuši – Daiga Marnauza (RSU/6 kurss), Lauma Putniņa (RSU/5 kurss), Egija Mičule (LU/6 kurss), Vita Lāčplēse (RSU/6 kurss) un Vineta Vinogradova (RSU/6 kurss).

Konkursa otrās kārtas intervijas ar pretendentiem notika 24. aprīlī P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Visi pretendenti apliecināja savu mērķtiecību un centību ceļā uz ārsta profesiju. Konkurence bija sīva.

Apsveicam stipendiātus un novēlam visiem pretendentiem iegūt plašu redzesloku un nepazaudēt aizrautību un patiesumu, ar kādu sākts ceļš medicīnā.

Stipendijas pasniegs P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 9. jūlijā svinīgā noskaņā, klātesot LĀZA valdei, tās biedriem, viesiem un profesora Ilmāra Lazovska piemiņas fonda dibinātājam MD Ērikam Niedrītim.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds radies, godinot ārsta Ilmāra Lazovska (1931-2003) piemiņu. Fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja ārsts Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī tā vadītājs. LĀZA regulāri vāc ziedojumus fonda sekmīgai darbībai. 2005. gadā tika pasniegtas pirmās Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas, kuras saņēma pieci Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti. Fondu finansiāli ir atbalsta arī Ojāra Veides Fonds, LĀZA biedri un citi ziedotāji.

Fonda mērķis ir atbalstīt vecāko kursu medicīnas studentu centienus apgūt ārsta profesiju un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā. Stipendijas tiek piešķirtas Latvijā studējošiem vecāko kursu medicīnas studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās, plašs interešu loks, bet kas arī savu turpmāko dzīvi ir nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā, stiprinot un uzlabojot medicīnisko aprūpi valstī. Stipendija 500-1000 USD apjomā tiek piešķirta 3-5 pretendentiem katru gadu. Kopš 2016. gada tiek piešķirtas arī veicināšanas stipendijas. Pieteikumus izvērtē un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju komisija.

Atgādinām, ka līdz 1.06.2018. var pieteikties arī LMF fonda stipendijām, bet līdz 15.09.2018. – Ojāra Veides fonda stipendijām.

Plašāk par LĀZA un iespējām atbalstīt medicīnas izglītību www.lazariga.lv

LĀZA vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību. To dibināja 1947. gadā Eslingenā trimdā devušies latviešu ārsti.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru