Pasaules diabēta dienā Rīgas Centrāltirgū konsultēs par diabēta riskiem

Rīt, 14. novembrī, atzīmējot Pasaules diabēta dienu, Latvijas Diabēta federācija (LDF) aicina ikvienu interesentu uz informatīvo pasākumu Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, Centrāltirgus ielā 3, k-3, no pl.14.00 līdz 17.00. Pasākuma laikā būs iespējams konsultēties ar speciālistiem, bez maksas noteikt savu holesterīna līmeni, kā arī saņemt kuponus bezmaksas cukura līmeņa pārbaudei.

Pasākumā būs pieejamas ārsta – endokrinologa un uztura speciālista konsultācijas par diabēta profilaksi un ārstēšanu, veselīgu uzturu un fiziskajām aktivitātēm. Tāpat ikviens interesents varēs bez maksas noteikt savu holesterīna līmeni un saņemt kuponus bezmaksas cukura līmeņa pārbaudei asinīs.

“Kā liecina statistika, katrs otrais pieaugušais pacients nezina, ka viņam ir diabēts. Tādēļ aicinām ikvienu regulāri pārbaudīt savu veselības stāvokli un noteikt savus diabēta riskus, kā arī mudināt ģimenes locekļus pārbaudīties!” uzsver LDF prezidente, endokrinoloģe Indra Štelmane.

Pasaules diabēta dienas tēma šogad ir “Diabēts un ģimene”. Latvijā ir vairāk nekā deviņdesmit tūkstoši cukura diabēta pacientu, un šī saslimšana skar ļoti daudzas ģimenes. Tikmēr ārsti atgādina, ka līdz pat 80% diabēta saslimšanas gadījumu ir iespējams novērst vai aizkavēt ar ēšanas paradumu maiņu un fiziskām aktivitātēm. Vairāk informācijas par diabēta profilaksi un ārstēšanu šeit: www.diabets.lv

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru