Mūzikas nama Daile Vīru Vokālā ansambļa Daile koncerts 9.maijā

9.maijā plkst. 19.00 Mūzikas namā Daile noritēs jaunā kolektīva – Vīru Vokālā ansambļa Daile koncerti “Dziesmas, kuras neviens vairs nedzied”. Vīru ansamblis savu pirmo koncertu mājvietā – Mūzikas namā Daile – sniedza pagājušā gada oktobrī un kolektīva koncerti tpinās savu ceļu pie klausītājiem arī turpmāk.

Zigfrīda Muktupāvela lolojums, īpaša balsu saskaņa, kopēja dzīves pieredze un muzicēšanas prieks – tas ir Vīru Vokālais ansamblis DAILE. Daudzu gadu laikā šie vīri ir pārbaudījuši savstarpējās attiecības gan mūzikā, gan sadzīvē, gan uz skatuves un privātos saviesīgos sarīkojumos.

Balsu saskaņa un saderība ir vērtība, ko nevar izskaitļot un mākslīgi radīt, bet gan iegūt satiekoties pareizajā laikā un vietā, ilgstoši slīpējot ne tikai dziedāt prasmi, bet arī sadzīvot mākslu.

Vīru ansambļa repertuāru veido dziesmas, kas Latvijas okupācijas laikā bija pamata repertuārs gan vokālajiem ansambļiem, gan koriem. Tās dziedāja gan nīstās valsts svētkos, gan sadzīviskos saietos. Šīs Latvijas un “plašās dzimtenes” komponistu radītās melodijas, līdz ar atmodas atnākšanu, nonāca mūsu mūzikas vēstures mēslainē. Tagad, kad ir pagājis laiks un ar vieglu ironiju varam atskatīties nu jau uz tālajiem aizgājušajiem laikiem, izrādās, ka melodija ir mūžīga, ja tā ir patiesi skaista. Bet dziesmu tekstus vairs neuztveram kā dzimtenes nodevību un personisku aizvainojumu, bet kā komisku tā laika atspoguļojumu.

Šīs dziesmas nu jau gandrīz 30 gadus nedzied vairs neviens. VVA “DAILE” vīriem ir izdevies atminēties kaut nelielu, bet ļoti spilgtu tā laika muzikālo liecību, gluži kā atverot savas bērnības un jaunības foto albumus, sadzirdam dziesmas, kas mums liek atminēties pirmo skolas dienu, pirmo mīlestību un pirmo…

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru