Latvijas sieviešu volejbola izlases galvenā trenere, Inguna Minusa nosauc kandidātu sarakstu Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm

Kamēr Latvijas vīriešu izlase volejbolā jeb Latvijas vilki briest Eiropas Sudraba līgas finālturnīram, klusi, bet ar lielu apņēmību gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram Ingunas Minusas vadībā uzsākušas arī Latvijas sieviešu volejbola izlases kandidātes.

Nedēļas beigās apritēs mēnesis, kopš Latvijas sieviešu izlase, jaunās galvenās treneres Ingunas Minusas vadībā individuāli gatavojas sezonas svarīgākajām spēlēm. Paplašinātajā kandidātu skaitā iekļautas 29 spēlētājas, no kurām treniņos pagaidām piedalījušās divdesmit divas. Ir sportistes, kurām šobrīd gatavošanās procesam traucē veselība. Ir tādas, kas atgūstas pēc savainojumiem, bet arī trenējas kopā ar pārējām izlases kandidātēm. Ir meitenes, kuru laiks pienāks vēlāk, bet iespēja dota jau tagad. Un ir volejbolistes, kuras šobrīd pārsvarā strādā smiltīs.

“Šobrīd norit brīvprātīgi individuālais darbs,” par līdzšinējo darbu saka Inguna Minusa, jo oficiālā treniņnometne sāksies 2. jūlijā. “Visas meitenes saprot, ka jāsāk strādāt tagad, ja grib ko sasniegt. Viņas izrādīja iniciatīvu, un jau kopš paša sākuma maija vidū zālē ir vismaz 12-13 meitenes. Strādāsim tāpat, kā iepriekšējā gadā, gatavojoties universiādei, tikai pagājušogad bija ierobežojums – studenti. Tāpēc no sākuma uzrunāju meitenes no universiādes komandas, bet gribas domāt, ka dažādā saziņas veidā esmu sazinājusies ar visām šobrīd labākajām Latvijas spēlētājām. Ne visas piekrita dalībai izlasē, taču jāstrādā ar tiem, kas ir motivēti un deg par to.”

“Gribam, lai 2. jūlijā, kad sāksies oficiālā treniņnometne, meitenes būtu tai gatavas. Meitenes strādā un mācās. Tāpēc plānojam pa diviem treniņiem dienā arī sestdienās un svētdienās, lai darbadienās brīvāki vakari. Visas meitenes tam piekrita. Apmeklētība ir, un tas norāda uz ieinteresētību.”

“Maijā un jūnijā jāieliek fiziskās sagatavotības bāze,” par darāmo saka Minusa, kurai izlasē palīdz Aleksandra Tihovska un brīvajā laikā no darbošanās U-20 puišu izlasē – Agris Leitis. Savukārt fiziskās sagatavotības trenera lomā izlasē debitēs Andris Eikens, statistiķa – Aivis Kokins, bet fizioterapeite būs Zane Goldiņa.

“Maijā un jūnija sākumā fiziskās sagatavotības treniņus palīdzēja vadīt arī Vladimirs Stepanovs, kurš lielāko daļu kandidātu jau zināja, jo bija strādājis ar viņām agrāk, un Evita Bole. Vēlētos viņiem teikt lielu paldies, jo bez viņiem nevarētu uzsākt izlases darbu jau maijā! Tā sanāca, ka apstākļu sakritības un veselības dēļ nācās meklēt citu cilvēku, kas parūpētos par izlases kandidātu fizisko sagatavotību! Uzrunāju Andri Eikenu.Treniņi nav bijuši tikai fiziskās sagatavotības jomā. Ir arī bumbas kontrolapstrāde, lai netiek aizmirstas sajūtas, kādas ir, rīkojoties ar bumbu.

Gatavošanās notiek Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sporta kluba zālē, kā arī tās apkārtnē. Par to Minusa saka lielu paldies RSU. “Tā ir ļoti liela atbildība, kas man ir uzticēta,” saka trenere, kura ir maksimāliste, un bija iniciatore šādam gatavošanās režīmam vēl pirms oficiālās treniņnometnes. “Negribu, lai vēlāk būtu jāattaisnojas ar to, ka vēlu sākām trenēties. Gribu, lai varētu pateikt, ka es esmu izdarījusi visu, ko varēju, un lai tā var teikt meitenes, ka vasaras darbā ir izdarījušas maksimumu. Ticu, ka tas nesīs rezultātu.”

Izlasei plānotas arī pārbaudes spēles, taču par tām tiks paziņots tad, kad būs zināmi spēļu norises vietas un datumi.

Kandidātu saraksts

Pozīcija Vārds Uzvārds Dz. gads Klubs

Cēlājas Elvita Dolotova 1997. LU

Krista Mihelsone 1992. VK “Jelgava”

Sanda Ragozina 1992. SK “Babīte”

Inese Raciņa 1999. VK “miLATss”

Rūta Linde 2000. MSĢ

Emīlija Grinberga 2000. RSU/MVS

1. tempi Terēza Hrapāne 1997. VK “miLATss”

Kristīne Dzierkale 1993. VK “Jelgava”

Monta Strazdiņa 1995. RSU/MVS

Alise Pētersone 1996. OC “Limbaži”/

“Zeltaleja”

Ieva Tetere 1993. SK “Babīte”

Aleksandra Kovaļenko 1996. VK “miLATss”

Annija Jurdža 1999. MSĢ

Menarda Brīvule 2001. MSĢ

Diagonāles Annija Āboliņa 1995. ASV

Anna Embrekte 1994. RSU/MVS

Elza Smilškalne 1999. VK “miLATss”/

MSĢ

Monta Urbāne 1997. Mārupes SC

Marta Kamēlija Levinska 2001. RVS

2. tempi Alise Pastare 1995. RSU/MVS

Rūta Treija 1995. RSU/MVS

Jeļizaveta Morozova 1995. RSU/MVS

Anna Kovala 2000. MSĢ

Irbe Andike Lazda 2001. RVS

Nikola Amanda Ērgle 2001. RVS

Libero Linda Liniņa 1996. VK “Jelgava”

Kristīne Iskorastenko 1998. RSU/MVS

Liene Šimkuse 1992. SK “Babīte”

Elīna Zvaigzne 2000. RVS

Vairāk par Latvijas sieviešu izlasi šeit:

https://volejbols.lv/

Papildu informācija:

Latvijas Volejbola federācijas

preses dienests

[email protected]

www.volejbols.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru