Latvijas kausa izcīņa turpināsies ar “Rīgas kausiem”

14. un 15.aprīlī Jaunciemā norisināsies vienas no dalībnieku skaita ziņā apjomīgākajām orientēšanās sacensībām Latvijā – “Rīgas kausi”.

“Rīgas kausi” būs otrais Latvijas kausa posms šosezon un pulcēs 850 dalībniekus no 13 valstīm. Gan sestdien, gan svētdien norisināsies sacensības vidējā distancē, uzvarētājus nosakot divu dienu kopvērtējumā, taču elites grupās svētdien dalībnieki startēs iedzīšanā (handikapa starts) atbilstoši pirmās dienas rezultātiem.

Sacensību organizēšanai izvēlēts pārsvarā parkveida priežu mežs ar priežu jaunaudzēm un detalizētu kāpu reljefu, kur skrienamība būs no teicamas līdz vidējai.

Sacensību programma:

14.04. Vidējā distance

Starts plkst. 14:00

15.04. Vidējā distance

Starts plkst. 11:00

Kā ierasts, spraigas cīņas par godalgotām vietām norisināsies elites grupās. Vīru konkurencē cīņa par uzvaru norisināsies starp 32 sportistiem, kuru vidū kā galvenie favorīti minami Andris Jubelis, Dāvis Dišlers, Uldis Upītis, Edgars Bertuks, Mārtiņš Sirmais, kā arī pagājušā gada “Rīgas kausu” uzvarētājs Artjoms Rekuņenko. Spēcīgu konkurenci Latvijas sportistiem sastādīs igauņi Lauri Sild un Timo Sild.

Dāmu konkurencē sacentīsies 18 sportistes, starp kurām galvenās pretendentes uz uzvaru ir 2017. gada “Rīgas kausu” uzvarētāja Sandra Grosberga, Inga Dambe, Laura Vīķe un Līga Valdmane.

Sacensības rīko BJC “IK Auseklis” un biedrība SAA „Magnēts” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju. Rīgas kausi norisinās Rīgas orientēšanās nedēļas ietvaros.

Latvijas kauss ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2018. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi norisinās arī Latvijas kausa sacensības orientēšanās sprintā un stafetēs.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru