Kas jāņem vērā, projektējot sporta kompleksu?

Ja uzņēmums vai organizācija vēlas projektēt sporta kompleksu, ir daži būtiski faktori, kas jāņem vērā. Daudzi no šiem faktoriem, piemēram, kādus sporta veidus organizēs sporta komplekss, un lietotāju bāzes vajadzību noskaidrošana ietekmēs dizaina lēmumus.

Pirms sāksiet uzrunāt būvuzņēmējus kompleksa būvniecībai, Jums būs jāizveido pamatizpratne par to, kādas īpašības padara šos objektus izcilus lietotāju acīs. Piemēram, piedāvāt klientiem plašu sporta aktivitāšu pieejamību visa gada garumā, tāpat kā to dara online casino platformas.

Nosakiet, kādas aktivitātes notiks Jūsu sporta kompleksā

Veidojot savu sporta kompleksu, pirmais solis būs izlemt, kādas aktivitātes plānojiet rīkot. Zinot, kādus sporta veidus vēlieties, variet sākt izstrādāt arhitektūras dizaina koncepciju. Tā kā katram sporta veidam ir nepieciešams dažāda veida laukums, Jums būs jānodrošina, lai Jūsu sporta kompleksā būtu atbilstoša vieta un aprīkojums.

Apsveriet dažus no turpmāk minētajiem sporta veidiem, lai tos iekļautu savā sporta kompleksā:

Beisbols: Beisbola laukumi var būt ļoti populāra izvēle vairumam sporta kompleksu. Tomēr atcerieties, ka dažādām vecuma grupām un līgām ir vajadzīgi dažāda izmēra laukumi, tāpēc, iespējams, būs jāieplāno vairākus laukumus.

Basketbols: Basketbolu spēlē visur, sākot no māju apkaimēm un beidzot ar lielām sporta zālēm. Dažādos sporta kompleksos var ierīkot basketbola laukumus, jo šo spēli var spēlēt gan ārā uz betona seguma, gan iekštelpās uz speciāla koka grīdas seguma. Basketbola laukumi ir lielisks sporta kompleksa papildinājums, jo tos var izmantot izbraukuma spēlēm, vietējām līgām un turnīriem.

Futbols: Jaunatnes līgas, skolas un citas grupas spēlē futbolu sporta kompleksu laukumos. Ja vēlieties iekļaut šo sporta veidu, tad tam ir nepieciešams speciāli izveidots laukums, kas regulāri tiek kopts.

Teniss: Tenisa spēli var spēlēt uz dažādiem segumiem, taču visbiežāk sastopami māla, zāles, cietie un paklāju laukumi. Cietos kortus regulāri uzskata par vislabākajiem, jo tos ir viegli uzturēt, tie ir izturīgi un ērti lietojami.

Papildus tam, lai noteiktu, kādas spēles tiks spēlētas Jūsu sporta kompleksā, un nodrošinātu vietu atbilstošiem laukumiem, būs jāapsver arī iespēja iegādāties aprīkojumu. Sporta kompleksos ir ģērbtuves, jo tajās sportisti glabā savas mantas, kamēr viņi spēlē spēles. Šādas ģērbtuves bieži vien apvieno ar tualetēm, lai būtu privāta vieta, kur izmantot tualeti, nomazgāties dušā un pārģērbties. Protams, tualetes ir nepieciešamas arī visā sporta kompleksā, lai nodrošinātu apmeklētāju vajadzības.

Vērienīgākiem objektiem baseini ir luksusa ērtība, kas sporta kompleksā piesaista vairāk cilvēku. Baseini var būt gan iekštelpās, gan ārā, ar vietām, kur cilvēki var sēdēt ap tiem, lai sauļotos un atpūstos. Dažos sporta kompleksos ir arī iekštelpu sporta zāles, kurās ir uzstādīti svarcelšanas un citi trenažieri.

Ņemiet vērā spēlētāju un skatītāju vajadzības

Zinot, kā uzsākt sporta objekta izveidi, bieži vien ir jāņem vērā, kādi cilvēki to izmanto. Parasti Jūsu telpas regulāri izmantos gan spēlētāji, gan skatītāji, gan darbinieki. Lai objekti sniegtu vislabāko pieredzi visām šīm grupām, sporta kompleksa projektēšanas apsvērumos jāņem vērā visas lietotāju dažādās vajadzības. Dažas no galvenajām lietotāju grupām, par kurām būs jādomā, ir šādas:

Spēlētāji: Lai spēlētāji būtu apmierināti, ir ļoti svarīgi, lai viņiem būtu pieejami laukumi un aprīkojums, kas viņiem nepieciešams. Piemēram, basketbolisti, visticamāk, nevēlēsies nākt uz kompleksu, ja tur būs tikai viens grozs, jo viņi vēlēsies pilnu laukumu un divus grozus. Papildus kvalitatīvām spēļu zonām, iespējams, vēlieties padomāt arī par to, vai spēlētājiem būs nepieciešamas ģērbtuves un speciāla autostāvvieta, kā arī citas ērtības.

Skatītāji: Lai gan spēlētājiem bieži vien tiek pievērsta vislielākā uzmanība, ir svarīgi ņemt vērā arī skatītāju ērtības un vajadzības. Kompleksos, kuros regulāri notiek turnīri un citi pasākumi, kas piesaista daudzus apmeklētājus, būs jāapsver iespēja ierīkot sēdvietas līdzjutējiem, pieejamu autostāvvietu lieliem autobusiem vai mikroautobusiem un uzkodu kioskus.

Darbinieki: Ir jānodrošina darba telpas attiecīgajiem darbiniekiem, kā apkopējiem, ārstiem, kas tur uzturēsies spēles laikā. Kā arī telpa apsardzei, lai spētu organizēt savu darbu.

Papildu apsvērumi par sporta būvju projektēšanu

Cilvēki, kuri zina, kā būvēt sporta kompleksu, zina arī to, ka jāpievērš uzmanība detaļām. Dažas no šīm detaļām ir kompleksa zāliens, autostāvvieta un apgaismojums. Projektējot sporta kompleksu, aizmirstot par šiem un citiem faktoriem, var negatīvi ietekmēt apmeklētāju pieredzi.

  • Zālājs

Jūsu kompleksam ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo zālienu. Vairāki sporta veidi izmanto zāliena laukumus, sākot no futbola līdz beisbolam. Izvēloties zālienu, būs vairākas izvēles iespējas, izvēloties vai nu īstu zālienu, vai mākslīgā zālāja veidu. Daži sportisti dod priekšroku dabīgajam zālājam, jo tas parasti ir mīkstāks segums ar lielāku elastību, kas var būt vieglāks sportistu locītavām un ceļgaliem. Spēlējot tādus sporta veidus kā futbols, dabīgā zāle ir drošāka par mākslīgo zālienu. Tomēr, dabiskais zāliens lietus laikā krās dubļus un kļūt slidens, tāpēc uz tā ir grūti spēlēt un palielinās traumu iespējamība. Pat ideālos laikapstākļos dabiskais zāliens prasa pastāvīgu apkopi, jo zāle var izaugt pārāk gara. Mākslīgais seguma veids ietaupa naudu, jo tā uzturēšanas izmaksas ir zemas. Ja savā uzņēmumā cenšaties būt videi draudzīgāks, galvenais laukuma zāliena bonuss ir tas, ka Jums nav jātērē ūdens, zālāja laistīšanai.

  • Apgaismojums

Īpaši, ja plānojiet rīkot spēles vakarā, būs nepieciešams atbilstošs apgaismojums ārā. Lai pārliecinātos, ka jums nebūs jāpārtrauc spēles priekšlaicīgi, jo saule rietēs, jums būs jāiekļauj apgaismojums sava āra sporta kompleksa projektā. Apgaismojuma vajadzības būs atkarīgas no sporta veida, kompleksa lieluma un budžeta. Lai ietaupītu naudu un iegūtu ilgāku apgaismojuma kalpošanas laiku, izvēlieties LED spuldzes, nevis tradicionālās spuldzes – tās nodrošina ilgtermiņa enerģijas ietaupījumu un parasti ir ar ilgāku kalpošanas laiku.

  • Autostāvvieta

Papildus apmeklētāju apmierinātībai, pasākumu rīkošanai ir ļoti svarīgi, lai būtu pietiekami daudz autostāvvietu. Daudzos sporta kompleksos notiek turnīri un citi sabiedriskie pasākumi, kas pulcē lielāku cilvēku un transportlīdzekļu skaitu. Pasākumu organizatori nolems nesadarboties ar sporta kompleksiem, kuros nav pietiekami daudz autostāvvietu. Parasti ir labi, ja katram laukumam ir aptuveni 50 līdz 100 vietas.

Padomi, lai apmeklētāji atgrieztos

1. Plānojiet rīkot turnīrus

Rīkojot turnīrus, Jūs nodrošināsiet savam kompleksam bezmaksas atpazīstamību. Ērtas sēdvietas, ģērbtuves, augstas kvalitātes laukumi un citi elementi var padarīt Jūsu sporta kompleksu par turnīru un īpašu pasākumu galamērķi.

2. Reaģējiet uz atsauksmēm

Pirms projektēšanas procesa pabeigšanas aplūkojiet citus veiksmīgus sporta kompleksus savā reģionā. Ko par šiem kompleksiem domā cilvēki, kas tos izmanto? Noskaidrojiet, ko viņi vēlētos, lai pašreizējais komplekss būtu labāks, un kas viņiem patīk. Pēc tam, kad sporta komplekss ir uzbūvēts, gaidiet atsauksmes par to, kā Jūs varētu uzlabot savu kompleksu.

3. Izmantojiet ēnu konstrukcijas

Lai piesaistītu cilvēkus, daudzi sporta kompleksi izmanto ēnu konstrukcijas – tās ir lieliska vieta, kur atvēsināties spēļu starplaikos, un ērtas vietas, kur skatītājiem sēdēt dienas laikā. Papildus to funkcionālajai vērtībai tās uzlabo kompleksa estētisko vērtību, padarot to par pievilcīgu vietu, kur pavadīt laiku.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru