Ja esat suņa saimnieks, iesakām pārtraukt šos ieradumus!

Neļaujiet viņiem sēdēt bezdarbībā un garlaikoties

Tāpat kā cilvēki, arī suņi mēdz iekulties nepatikšanās, ja viņiem ir gaužām garlaicīgi. Ja jūsu mīlulim piemīt destruktīvas noslieces, pārliecinieties, lai tas savu lieko enerģijas daudzumu izliek ārpus mājas.

Mīluļa galvas glaudīšana un bužināšana

Mazliet jau drīkst, bet daudzus suņus satrauc pārāk ilga un uzmācīga galvas un purniņa aiztikšana. Neaizmirstiet, ka viņiem ir arī citas ķermeņa daļas, kuras varat paglaudīt.

Ja sastopaties ar svešu suni un nezināt, kā tas var reaģēt, neveidojiet pārāk ilgu acu kontaktu

Suņi ļoti lielu uzmanību pievērš vizuālajām īpatnībām, tādēļ arī skatīšanās tieši acīs viņiem liek domāt par dominanci un agresijas izpausmēm. Ja pārak ilgi skatīsieties viņam acīs, suns sapratīs, ka ir jābūt daudz varonīgākam un, iespējams, uzbruks.

Lasi vēl: 15 ģeniālas lietas, kuras noderēs ikvienam neliela mājokļa īpašniekam

Nedrīkst neļaut savam sunim izpētīt pasauli

Suņiem ir tāda daba, ka tie vēlas visur visu izpētīt, jo pasaule viņiem ir liels spēļu laukums. Tieši tādēļ ļaujiet tiem apostīt lietas, ko viņi vēlas. Ja viņiem nemitīgi tiek liegta iespēja izpētīt, viņi var kļūt ārkārtīgi nemierīgi.

 

Pārāk cieša pavadiņas turēšana

Ja suni vedat pavadiņā ļoti tuvu sev klāt, neskaitot to, ka viņiem tas rada diskomfortu, suņi var kļūt ļoti stresaini. Pastaigām būtu jābūt patīkamām!

Nevajadzētu sākt izteikti stresot sava mīluļa klātbūtnē

Suņi ir ļoti intuitīvi dzīvnieki, tādēļ jebkādas saimnieka garastāvokļa izmaiņas var nopietni ietekmēt viņu psihi. Kārtējo reizi atgādinām, ka pret suni ir jāizturas tāpat kā pret bērnu – gādājiet, lai viņam ir patīkama atmosfēra dzīvošanai.

 

Suņu apskaušana

Suņiem nepatīk, kad tos apskauj, jo viņi šāda veida žestu neuzskata par mīlestības izrādīšanu, bet dīrzāk kā dominanci. Izdomājiet citu veidu, kā viņiem izrādīt savu pieķeršanos.

Suņu kaitināšana

Atcerieties, ka suns nesaprot, ar ko atšķiras kaitināšana no izsmiešanas. Turklāt dzīvnieks nevēlēsies atgriezties pie cilvēka, kurš pret viņu šādi izturējies. Padomājiet par to!

dzent


 

Līdzīgi raksti

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *