Iedzīvotāji gaidīti Latvijas valsts simtgades svinībās 11. novembra krastmalā

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Rīgā paredzēta daudzveidīga svētku programma, bet visplašākajai auditorijai pieejamie pasākumi notiks Daugavmalā,

11. novembra krastmalā. Iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti vērot svinīgo Nacionālo bruņoto spēku parādi, klausīties koncertu „Daugav’ abas malas”, kopīgi dziedāt Latvijas valsts himnu, noskatīties gaismas uzvedumu „Saules mūžs”, kā arī svinēt svētkus simtgades labāko dziesmu pavadījumā, ko atskaņos Latvijas radiostaciju dīdžeji.

Svētku dienā no plkst. 11.00 līdz 17.00 Daugavmalā, laukumā pie Rīgas Pasažieru ostas varēs apskatīt Latvijas un sabiedroto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstādi, bet

11. novembra krastmalā no plkst. 14.00 notiks Nacionālo bruņoto spēku parāde.

Plkst. 20.10 krastmalā sāksies koncerts „Daugav’ abas malas” ar Orķestra „Rīga” piedalīšanos un galvaspilsētas vīru koru uzstāšanos. Koncertā skanēs zināmas pašmāju komponistu dziesmas ar latviešu dzejnieku vārdiem, kā arī tautasdziesmu apdares.

Jau tradicionāli valsts svētkos plkst. 21.00 iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas „Dievs, svētī Latviju!” dziedāšanā, kam sekos gaismas uzvedums „Saules mūžs” – viens no valsts simtgades kulminācijas pasākumiem. Tas būs vizuāli muzikāls stāsts sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai un noslēgsies ar apliecinājumu Latvijas nākotnei, ticību Latvijas tautai un ikkatram iedzīvotājam.

Gaismas uzvedums „Saules mūžs” būs visplašākajai auditorijai pieejamais Latvijas valsts simtgades svinību notikums, ko varēs vērot abpus Daugavai, kā arī televīzijas ekrānos un tīmekļa vietnēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Uzvedumu veidojuši Latvijas mākslinieki, kas, līdzīgi kā citu mākslas nozaru pārstāvji, Latvijas simtgadē rādīs savu labāko profesionālo sniegumu gaismas uzvedumu scenogrāfijā, pirotehnikas un gaismas dizaina mākslā. Uzvedumā pirotehniskie elementi ir tikai daļa no kopainas, būtiska loma ir gaismas tehnoloģijām, tās radītajiem vizuālajiem tēliem un īpaši veidotam mūzikas materiālam, ko ierakstījis Liepājas simfoniskais orķestris, Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un solisti. Gaismas uzveduma audio ierakstā skanēs arī Latvijas Valsts prezidentes (1999.-2007.) Vairas Vīķes-Freibergas balss.

Pēc gaismas uzveduma no plkst. 21.20 krastmalā skanēs simtgades labākās dziesmas, kuras spēlēs Latvijas radiostaciju dīdžeji. Little Freddy (radio SWH), Dambis (radio NABA), DJ Aivis (LR2), Rūdolfs Švēde (radio TEV), Valdis Melderis (radio Skonto), Baiba Sipeniece-Gavare (radio Star FM) un Magnuss Eriņš (LR5) atskaņos zināmākās katras radio stacijas formātam atbilstošas dziesmas, kas cauri laikiem bijušas un vēl joprojām ir tuvas un iemīļotas Latvijas iedzīvotājiem.

Svētku pasākuma laikā no plkst. 18.00 līdz 23.00 krastmalā būs iespēja iegādāties sāļās un saldās uzkodas, sasildīties ar karsto dzērienu, kā arī baudīt latviešu nacionālos ēdienus no Latvijā ražotiem produktiem.

Svētku pasākumu detalizēta programma Rīgā publicēta tīmekļa vietnēs: www.kultura.riga.lv, www.lv100.lv/18novembris, kā arī ir pieejama drukātā veidā afišās un bukletos Rīgas pašvaldības kultūras iestādēs un Rīgas Tūrisma un informācijas centros.

Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītos pasākumus atbalsta Kultūras ministrija, Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Papildu informācija:

Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja,

tālr. 67026838, mob. 26708034.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru