Ātrie kredīti bez darba vietas

Mainoties tirgum, mainās arī aizdevēju prasības ātro kredītu jomā un arvien vairāk ir to kredītdevēju, kas piekrīt izsniegt aizdevumu arī klientiem bez oficiālas darba vietas.

Tā kā ātro kredītu saistības parasti ir īslaicīgas, visbiežāk uz 30 dienām, tad darba vieta, kas galvotu par klienta finansiālo stabilitāti, nav nepieciešama, jo šāda kredīta atmaksai ir piemēroti arī neregulāri ienākumi, ja vien tie ir pietiekami lielā apmērā.

Vai ir iespējams saņemt ātro kredītu bez darba vietas?

Tā kā mūsdienās ir daudz cilvēku, kas strādā neoficiāli vai kā pašnodarbinātas personas, saņemot autoratlīdzības un samaksu par gabaldarbiem, aizdevēji ir kļuvuši pretimnākošāki, un daudzas ātro kredītu kompānijas apstiprina kredīta piešķiršanu arī bez oficiālas izziņas no darba vietas, ja vien klientam nav sabojāta kredītvēsture vai jau agrāk bijusi veiksmīga sadarbība ar konkrēto aizdevēju.

Kredīti bez oficiāliem ienākumiem ir ļoti riskanti, tomēr daudziem kredītdevējiem klientu lojalitāte un maksātspēja ir būtiskāka par ienākumu avotu, tādējādi mēdz būt gadījumi, kad netiek prasīts uzrādīt ne darba vietu, ne atalgojumu.

Turklāt līdzšinējā aizdevēju pieredze rāda, ka kredītu piešķiršana cilvēkiem bez darba vietas atmaksājas, tādēļ šo atlases modeli izmanto aizvien vairāk kredītdevēju, it īpaši ātro kredītu nozarē.

Bez oficiāliem ienākumiem?

Aizdevēji, kas neprasa uzrādīt datus par darba vietu, tomēr var palūgt izziņu no bankas, lai pārliecinātos par klienta ienākumu un izdevumu plūsmu, jo pat tad, ja nestrādājat konkrētā darba vietā, Jums jābūt ar regulāriem un pietiekoši lieliem ienākumiem, lai apliecinātu savu spēju atmaksāt aizdevumu tam noteiktajā termiņā, it īpaši, ja tiek izsniegti ātrie kredīti no 18 gadiem bez darba vietas, Jauniešu finansiālā stabilitāte ir daudz nedrošāka, tādēļ izziņa ļauj pārliecināties gan par finanšu plūsmu, gan to, vai pēdējā laikā nav noformēti arī citi ātrie kredīti, kas liecinātu par vieglprātīgu aizņemšanos.

Ja varat uzrādīt stabilus, regulārus ienākumus, pat, ja tie nav oficiāli, daudzi ātro kredītu sniedzēji apstiprinās aizdevuma pieteikumu, it sevišķi, ja jau agrāk būsiet sevi pierādījis, kā lojālu un uzticamu klientu.

Bez ienākumiem?

Retākos gadījumos ātrie kredīti tiek piešķirti arī tad, ja klients nevar uzrādīt savus ienākumus, taču šādos gadījumos nepieciešama ļoti pozitīva kredītvēsture, kā arī vēlama veiksmīga sadarbība ar šo aizdevēju jau iepriekš.

Ja esat savlaicīgi nokārtojis iepriekšējās saistības ar izvēlēto kredītdevēju, tā var būt priekšrocība un iemesls kredītdevēja uzticībai. Tomēr jārēķinās, ka gadījumos, kad nevarēsiet uzrādīt ienākumus, Jūsu kredītlimits būs ļoti mazs, tādējādi var tikt piešķirts tikai neliels īstermiņa kredīts.

Bez darba no 18 gadiem?

Ikdiena ir pilna ar negaidītām situācijām, kad nepieciešama ātra finansiālā palīdzība, un šādas situācijas var atgadīties arī jauniešiem un studentiem, kas vēl nav sasnieguši 21 gada vecumu.

Tā kā jauniešu vecuma grupa ir finansiāli nedrošāka, ņemot vērā, ka daudziem jauniešiem vēl nav stabilas darba vietas un lielākā daļa jauniešu vēl mācās vai studē, daudzi aizdevēji neuzņemas šo risku un piedāvā kredītus tikai jauniešiem, kas sasnieguši vismaz 21 gada vecumu. Ko darīt tiem, kas ir jaunāki?

Vienīgā iespēja šādos gadījumos ir regulāru un augstu ienākumu uzrādīšana, kas var būt stipendija, alga vai jebkuri citi ienākumi, ja vien tie ir pietiekami lieli un regulāri.

Vai ir iespēja izmantot galvotāju?

Dažas no kredītdevējiestādēm, biežāk tās ir bankas, var piekrist izsniegt kredītu arī tad, ja Jums nav regulāru ienākumu, bet par Jūsu maksātspēju var galvot kāda cita persona. Galvotāju var izmantot atsevišķos gadījumos, piemēram, ja nepieciešams aizņemties bez darba vietas no 18 gadiem, un tikai pie dažiem aizdevējiem, bet jāņem vērā, ka arī pret galvotāju tiks izvirzītas vairākas prasības.

Kādi ir nosacījumi?

Lai kļūtu par galvotāju, pret personu tiek izvirzītas līdzīgas prasības, kā pret kredītņēmēju, jo, ja klients nepildīs aizdevuma nosacījumus, par to būs atbildīgs arī galvotājs. Tāpēc, izvērtējot galvotāja atbilstību, vērā tiek ņemti vairāki faktori:
⦁ vecums (parasti noteiktais vecums ir 18 – 65 gadi);
⦁ kredītvēsture;
⦁ oficiālie galvotāja ienākumi (vēlama oficiāla darba vieta);
⦁ aktīvās kredītsaistības;
⦁ vai galvotājs jau negalvo par kādu citu kredītņēmēju.

Kas nepieciešams no galvotāja?

Tā kā kredīta neatdošanas gadījumā par to atbildība būs jāuzņemas galvotājam, galvotāja finansiālā situācija un kredītvēsture ir tikpat būtiska, kā kredītņēmēja ienākumi, tāpēc pirms kredīta apstiprināšanas var tikt pieprasīta izziņa no galvotāja darba vietas vai izziņa no bankas, kas apstiprina, ka galvotājam ir regulāri un droši ienākumi.

Tāpat var tikt pieprasīta informācija par galvotāja aktīvajām kredītsaistībām, lai izvērtētu, vai galvotājs atbilst visām kredītdevēja prasībām.

Ja aizdevums netiek atdots savlaicīgi, par to atbildību uzņemas gan kredītņēmējs, gan galvotājs. Ne velti par galvotājiem parasti kļūst ģiemenes locekļi, jo tas ir ļoti riskants un atbildīgs solis.

Ja aizņēmēja finansiālā situācija pasliktinās, un viņš vairs nespēj pildīt aizdevuma līguma nosacījumus, kredītu turpina apmaksāt galvotājs, tādēļ noteikti nepieciešama rakstiska papildus vienošanās starp kredītdevēju un galvotāju, kā arī visa nepieciešamā dokumentācija, kas apstiprina galvotāja finansiālo stabilitāti.

Citas iespējas aizņemties

Ja tomēr aizdevēji Jums atsaka, jo nevarat uzrādīt darba vietu un regulārus ieņēmumus, tad vienīgā iespēja ir neoficiāla aizņemšanās no draugiem un paziņām, tomēr, kā rāda dažādas dzīves situācijas, parādi var sabojāt pat vislabāko draudzību, tāpēc daudzi izvairās aizņemties naudu no tuviniekiem, priekšroku dodot ātrajiem kredītiem un citiem aizdevuma veidiem pie oficiālajiem kredītu sniedzējiem, tāpēc ātrie kredīti bez darba vietas ir kļuvuši īpaši pieprasīti jauniešu vidū.

Darba vieta ir viena no drošākajām iespējām, kā pārliecināt aizdevējus par savu maksātspēju, bet, ja ilgtermiņā plānojam nestāties darba attiecībās, attīstīt uzņēmējdarbību vai strādāt, kā pašnodarbinātas personas, tad jārūpējas, lai būtu citi veidi, kā apliecināt savu atbilstību kredīta saņemšanai.

Viens no svarīgākajiem aspektiem noteikti ir kredītvēsture, tādēļ ikdienā jadara viss iespējamais, lai to saglabātu pozitīvu. Tā kā parādnieku reģistrā varam nonākt pat neapmaksāta rēķina dēļ, ir svarīgi ievērot visas finanšu saistības, tostarp līzinga maksājumus, pakalpojumu rēķinus un agrāk noslēgtos kredītlīgumus.

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

  • <cite class="fn">Santa</cite>

    Pilnīgi piekrītu, ka aizņemties naudu no draugiem ir pati pēdējā lieta, ko es darītu, jo nauda patiešām var sabojāt labāko un stiprāko draudzību. Priekš manis tas ir tabu. Rakstā nav atrunāts faktors, vai tiem nebanku kredītiestādēm jāatskaitās par saņemtajiem līdzekļiem? Piemēram, mēs ņemam hipotekāro aizdevumu pie hipocredit ( https://www.hipocredit.lv/public/kredits-remontam/ kas domāts tieši kapitālremontam), kā mērķi noradījām mājokļa remontu un viņiem pēcāk nesniedzam nekādus kvītis vai čekus, t.i. sniegt pierādījumus, ka nauda tika virzīta remontam mēs nebijām spiesti. Kā notiek ar pārējiem banku vai nebanku kreditoriem? Vai tā ir normāla prakse jeb tomēr mums paveicās?

Pievienot komentāru