Japāna apsver sojas pupu un rīsu importa pieaugumu kā piekāpšanās zīmi ASV tarifu sarunās

Japāna apsver iespēju palielināt sojas pupu un rīsu importu kā piekāpšanos tirdzniecības sarunās ar ASV saistībā ar prezidenta Donalda Trampa stingrajiem tarifiem, sestdien ziņoja Japānas laikraksts “Yomiuri”.

Trampa uzbrūkošajiem tirgiem un bažām par recesiju Japāna cenšas atcelt savus “savstarpējos” tarifus un citus Japānai un desmitiem valstu noteiktos nodokļus.

Savā pirmajā divpusējo sarunu kārtā trešdien ASV sarunu dalībnieki izvirzīja automašīnas un rīsus kā jomas, kurās, viņuprāt, Tokija rada tirgus barjeras, un pieprasīja, lai Japāna importētu vairāk gaļas, zivju produktu un kartupeļu, norādīja laikraksts, neminot informācijas avotus.

Šie tirdzniecības šķēršļi ir minēti ASV Tirdzniecības pārstāvja biroja gada ziņojumā. Savukārt ar Japānas Ministru kabineta biroju nevarēja nekavējoties sazināties, lai sniegtu komentārus.

Tramps negaidīti ieveda Japānas vadošo sarunu vedēju, ekonomikas atveseļošanas ministru Riosei Akazavu Ovālajā kabinetā un pēc sarunām izteicās par “lielu progresu”, lai gan ir atklāta tikai neliela informācija.

Paredzams, ka finanšu ministrs Katsunobu Kato nākamnedēļ Vašingtonā globālo sanāksmju ietvaros atsāks divpusējās sarunas ar Valsts kases sekretāru Skotu Besentu.

Japāna ir skārusi 24% nodevas tās eksportam uz ASV, lai gan šīs likmes, tāpat kā lielākā daļa Trampa tarifu, ir apturētas uz 90 dienām. Paliek spēkā 10% universālā likme, tāpat kā 25% nodoklis automašīnām, kas ir Japānas uz eksportu atkarīgās ekonomikas pamats.

Akazava lūdza ASV komandai nodot savas prioritātes svarīguma secībā, sacīja Yomiuri.

Tramps ir apsūdzējis Japānu par, pēc viņa teiktā, 700% tarifu rīsiem — Japānas teiktais skaitlis ir balstīts uz novecojušām starptautiskajām rīsu cenām.

Atliek noskaidrot, vai Trampa republikāņu administrācija koncentrēsies uz rīsiem, jo ​​eksports uz Japānu nāk no Kalifornijas, demokrātiski noskaņotās valsts.

Pat pirms Trampa tarifiem Japāna pagājušajā gadā palielināja rīsu importu, jo cenas vietējā tirgū pieauga piegādes trūkuma dēļ

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru