Lētā zivs, kas ir zelta vērta, izrādījās veselīgāka par sarkano zivi

Mēs visi esam dzirdējuši par to, cik noderīgs ir lasis, forele, bet ņemiet vērā, tikai tā, kas augusi savvaļā, nevis tā, kas tiek audzēta īpašos baseinos un ēd barību.

Eksperti saka, ka šīm elitārajām šķirnēm ir nopietns konkurents starp lētākajām un maciņam draudzīgākajām zivīm, kas ir arī labs Omega-3 taukskābju avots. Šīs lepnās zivs nosaukums ir kapelāns. Mēs jums pastāstīsim, kāpēc tā ir tik laba un pastāstīsim arī par to, kā pareizi pagatavot zivi, lai tā sniegtu maksimālu labumu.

LASI VĒL: Čebureki: Jums noteikti iepatiksies šādas mīklas čebureku recepte

Kapelāna zivs cilvēkiem ir pazīstama jau ilgu laiku. Cilvēki to pērk gan sev, gan mājdzīvniekam. Šajā zivī ir daudz olbaltumvielu: vismaz 20 – 25% viegli sagremojamu olbaltumvielu. Tāpat kā visas zivis, kas dzīvo Atlantijas okeāna un Ziemeļu Ledus okeāna aukstajos ūdeņos, arī kapelānā ir daudz polinepiesātināto taukskābju Omega-3 un Omega-6.

No fizioloģijas viedokļa zivij vajadzīgi šie tauki, lai tā sasildītos, tāpēc rudenī zivī ir vairāk tauku. Kapelāns ir vērtīgs, jo tajā ir milzīgs daudzums A un D vitamīnu. B12 vitamīna tajā ir vairāk nekā parastajā gaļā. Mikroelementi, kas tajā atrodas, padara to īpaši noderīgu. Tā satur jodu, selēnu un fosforu. Selēns ir iesaistīts mūsu kaulu un matu veidošanā, bet ja organisms nesaņem fosforu, tad notiek kaulu iznīcināšana. Lai kapelāns būtu noderīgs, jums tas jāpērk neapstrādāts vai saldēts.

Svarīgi: atkausējiet to dabiski, nevis mikroviļņu krāsnī. Jums nevajadzētu izvēlēties kūpinātu kapelānu, jo tajā praktiski nav palicis nekas noderīgs. Arī eksperti kategoriski iebilst pret kapelāna cepšanu. Ar šo metodi mēs nogalinām gandrīz visas labvēlīgās īpašības, kādas piemīt šai zivij. Vislabāk šo zivi lietot vārītā vai tvaicētā veidā.

LASI VĒL: Sieviete atklāja oriģinālu veidu, kā lēti uzbūvēt žogu un siltināt māju

Jūs varat arī pagatavot garšīgu ceptu kapelānu. Tikai nedaudz iemērciet to miltos un pievienojiet garšvielas. Uz cepešpannas izkārtojiet zivis un lieciet uz 15 minūtēm cepeškrāsnī. Pievienojiet citronu un izbaudiet zivis. Izrādās ļoti garšīgs, ātrs un pats galvenais – veselīgs ēdiens. Šī zivs patiešām ir daudz labāka nekā lasis, jo tā netiek barota ar dažādām piedevām, lai tā augtu ātrāk.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru